FileZilla 3 - en to nb_NO translation catalogue (1457 entries)

en: %H:%M:%S elapsed
nb_NO: %H:%M:%S forløpt

en: %H:%M:%S left
nb_NO: %H:%M:%S igjen

en: %a - Account (Lines containing this will be omitted if not using Account logontype)
nb_NO: %a - Konto (Linjer som inneholder dette vil bli utelatt dersom innloggingstypen 'Konto' ikke brukes)

en: %d directory | %d directories
nb_NO[0]: %d mapper
nb_NO[1]: %d mappe

en: %d directory with its contents | %d directories with their contents
nb_NO[0]: %d mappe inkludert innhold
nb_NO[1]: %d mapper inkludert innhold

en: %d file | %d files
nb_NO[0]: %d fil
nb_NO[1]: %d filer

en: %d file. Total size: %s | %d files. Total size: %s
nb_NO[0]: %d fil. Total størrelse: %s
nb_NO[1]: %d filer. Total størrelse: %s

en: %d file. Total size: At least %s | %d files. Total size: At least %s
nb_NO[0]: %d fil. Total størrelse: Minst %s
nb_NO[1]: %d filer. Total størrelse: Minst %s

en: %d files added to queue
nb_NO: %d filer lagt til i køen

en: %d second | %d seconds
nb_NO[0]: %d sekund
nb_NO[1]: %d sekunder

en: %h - Host
nb_NO: %h - Vert

en: %p - Password
nb_NO: %p - Passord

en: %s - Certificate expired!
nb_NO: %s - Sertifikat utgått!

en: %s - Not yet valid!
nb_NO: %s - Ikke gyldig enda!

en: %s - Proxy user
nb_NO: %s - Proxy bruker

en: %s and %s. Total size: %s
nb_NO: %s og %s. Total størrelse: %s

en: %s and %s. Total size: At least %s
nb_NO: %s og %s. Total størrelse: Minst %s

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, SFTP will not work.
    
    Please download FileZilla again. If this problem persists, please submit a bug report.
nb_NO: %s ble ikke funnet. Uten denne komponenten av FileZilla, vil ikke SFTP virke.
    
    Vennligst last ned FileZilla på ny. Hvis problemet fortsetter å eksistere, send inn en feilmelding.

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, SFTP will not work.
    
    Possible solutions:
    - Make sure %s is in a directory listed in your PATH environment variable.
    - Set the full path to %s in the FZ_FZSFTP environment variable.
nb_NO: %s ble ikke funnet. Uten denne komponenten av FileZilla, vil ikke SFTP virke.
    
    Mulige løsninger:
    - Sørg for at %s finnes i en mappe som er i din PATH miljøvariabel.
    - Sett full sti til %s i miljøvariabelen FZ_FZSFTP.

en: %s with %d bits
nb_NO: %s med %d bits

en: %u - Username
nb_NO: %u - Brukernavn

en: %w - Proxy password
nb_NO: %w - Proxy passord

en: &About...
nb_NO: &Om...

en: &Account:
nb_NO: &Konto

en: &Active
nb_NO: &Aktiv

en: &Add bookmark...
nb_NO: &Legg til bokmerke...

en: &Add files to queue
nb_NO: &Legg til filer i køen

en: &Add keyfile...
nb_NO: &Legg til nøkkelfil...

en: &Add to queue
nb_NO: &Legg til i køen

en: &Adjust server timezone offset:
nb_NO: &Juster serverens tidssoneforskjell:

en: &Always trust certificate in future sessions.
nb_NO: &Alltid tillat sertifikatet i fremtidige sesjoner.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
nb_NO: &Alltid godta denne serveren, legg til denne nøkkelen i cache

en: &Always use default editor
nb_NO: &Bruk alltid standard editor

en: &Always use selection for unassociated files
nb_NO: &Bruk alltid dette valget for uassosierte filer

en: &Always use this action
nb_NO: &Bruk alltid denne handlingen

en: &Ask your operating system for the external IP address
nb_NO: &Spør operativsystemet etter ekstern IP-adresse

en: &Auto
nb_NO: &Automatisk

en: &Autodetect
nb_NO: &Automatisk

en: &Binary
nb_NO: &Binær

en: &Binary prefixes using SI symbols. (e.g. 1 KB = 1024 bytes)
nb_NO: &Binære prefikser bruker SI-symboler (f.eks. 1 KB = 1024 bytes)

en: &Bookmarks
nb_NO: &Bokmerker

en: &Browse...
nb_NO: &Finn...

en: &Burst tolerance:
nb_NO: &Burst-toleranse:

en: &Cancel
nb_NO: &Avbryt

en: &Clear private data...
nb_NO: &Fjern private data...

en: &Close FileZilla
nb_NO: &Avslutt FileZilla

en: &Configure speed limits...
nb_NO: &Konfigurer hastighetsbegrensninger...

en: &Configure...
nb_NO: &Konfigurer...

en: &Connect
nb_NO: &Koble til

en: &Copy current connection to Site Manager...
nb_NO: &Kopier nåværende tilkobling til Serveradministrasjon...

en: &Copy to clipboard
nb_NO: &Kopier til utklippstavlen

en: &Crash
nb_NO: Krasj

en: &Create directory
nb_NO: &Ny mappe

en: &Create new tab
nb_NO: &Ny fane

en: &Debug information in message log:
nb_NO: &Debug-informasjon i meldingsloggen:

en: &Default editor:
nb_NO: Stan&dard editor:

en: &Default file exists action...
nb_NO: &Standard fil-eksisterer-handling...

en: &Delay between failed login attempts:
nb_NO: &Forsinkelse mellom feilede innloggingsforsøk:

en: &Delete
nb_NO: &Slett

en: &Delete symlink
nb_NO: &Slett symbolsk lenke

en: &Directory comparison
nb_NO: &Mappesammenligning

en: &Discard local file then download and edit file anew
nb_NO: &Forkast gjeldende lokale fil, last ned og rediger filen på ny

en: &Disconnect
nb_NO: Koble &fra

en: &Disconnect from server
nb_NO: &Koble fra server

en: &Display momentary transfer speed instead of average speed
nb_NO: &Vis gjeldende overføringshastighet i stedet for gjennomsnitt

en: &Display size in bytes
nb_NO: &Vis størrelse i bytes

en: &Don't show this dialog again.
nb_NO: &Ikke vis denne dialogen igjen.

en: &Don't use external IP address on local connections.
nb_NO: &Ikke bruk ekstern IP-adresse på lokale tilkoblinger.

en: &Double-click action on files:
nb_NO: &Handling ved dobbeltklikk på filer:

en: &Download
nb_NO: &Last ned

en: &Download to:
nb_NO: &Last ned til:

en: &Download...
nb_NO: &Last ned...

en: &Downloads:
nb_NO: &Nedlastinger:

en: &Edit
nb_NO: &Rediger

en: &Edit filter rules...
nb_NO: &Rediger filterregler...

en: &Enable
nb_NO: &Slå på

en: &Enable speed limits
nb_NO: &Slå på hastighetsgrenser

en: &Encoding:
nb_NO: &Enkoding:

en: &Encryption:
nb_NO: &Kryptering:

en: &Enter custom command...
nb_NO: &Kjør egendefinert kommando...

en: &Execute
nb_NO: &Kjør

en: &Export Site Manager entries
nb_NO: &Eksporter servere i Serveradministrasjon

en: &Export...
nb_NO: &Eksporter...

en: &Fall back to active mode
nb_NO: &Fall tilbake til aktiv modus

en: &File
nb_NO: &Fil

en: &File Attributes...
nb_NO: &Filattributter...

en: &File permissions...
nb_NO: &Filrettigheter...

en: &File:
nb_NO: &Fil:

en: &Filter conditions:
nb_NO: &Filtervalg:

en: &Filter sets:
nb_NO: &Filtersett:

en: &Filters:
nb_NO: &Filtre:

en: &Finish editing and delete local file
nb_NO: Avslutt redigering og slett den lokale &filen

en: &Flatten remote paths, download all contained files directly into target directory
nb_NO: &Bruk flat struktur på eksterne filstier, last ned alle gjeldende filer direkte til målmappen

en: &Follow symlink, delete target directory contents
nb_NO: &Følg symbolske lenker, slett målmappens innhold

en: &Get external IP address from the following URL:
nb_NO: &Hent ekstern IP-adresse fra følgende URL:

en: &Getting help...
nb_NO: &Få hjelp...

en: &Global bookmark
nb_NO: &Globalt bokmerke

en: &HTTP/1.1 using CONNECT method
nb_NO: &HTTP/1.1 med CONNECT-metoden

en: &Help
nb_NO: &Hjelp

en: &Hide identical files
nb_NO: &Skjul identiske filer

en: &Highest
nb_NO: &Høyeste

en: &Highest available port:
nb_NO: &Høyeste tilgjengelig port:

en: &Host:
nb_NO: &Server:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
nb_NO: &IEC binære prefikser (f.eks. 1 KiB = 1024 bytes)

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
nb_NO: &ISO 8601 (eksempel: 2007-09-15)

en: &Import...
nb_NO: &Importer...

en: &Inherit system's filetype associations
nb_NO: Bruk systemets tilordnede f&iltyper

en: &Keep remote path structure relative to search root
nb_NO: &Hold ekstern filbanestruktur relativ til søkeroten

en: &Layout of file and directory panes:
nb_NO: &Utseende for fil- og mappevinduer:

en: &Limit local ports used by FileZilla
nb_NO: &Begrens de lokale portene FileZilla bruker

en: &Limit number of simultaneous connections
nb_NO: &Begrens antall samtidige tilkoblinger

en: &Local directory tree
nb_NO: &Lokalt mappetre

en: &Local directory:
nb_NO: &Lokal mappe:

en: &Log to file
nb_NO: &Skriv logg til fil

en: &Logon Type:
nb_NO: &Innloggingstype:

en: &Logontype:
nb_NO: &Innloggingstype

en: &Low
nb_NO: &Laveste

en: &Manage bookmarks...
nb_NO: &Behandle bokmerker...

en: &Manual transfer...
nb_NO: &Manuell overføring...

en: &Maximum number of connections:
nb_NO: &Maksimalt antall tilkoblinger:

en: &Maximum number of retries:
nb_NO: &Maksimalt antall forsøk:

en: &Message log
nb_NO: &Meldingslogg

en: &Minimize to tray
nb_NO: &Minimer til systemstatusfelt

en: &Name:
nb_NO: &Navn:

en: &Network configuration wizard...
nb_NO: &Veiviser for nettverkskonfigurasjon...

en: &New
nb_NO: &Ny

en: &New Site
nb_NO: &Ny server

en: &New version available!
nb_NO: &Ny versjon tilgjengelig!

en: &No
nb_NO: &Nei

en: &None
nb_NO: I&ngen

en: &Numeric value:
nb_NO: &Numerisk verdi:

en: &OPEN
nb_NO: &ÅPNE

en: &Open
nb_NO: &Åpne

en: &Overwrite
nb_NO: S&kriv over

en: &Passive
nb_NO: &Passiv

en: &Password:
nb_NO: &Passord

en: &Play sound
nb_NO: Avs&pill lyd

en: &Position of the message log:
nb_NO: &Posisjonen til meldingsloggen:

en: &Preserve timestamps of transferred files
nb_NO: &Behold tidsstempel på overførte filer

en: &Queue
nb_NO: &Kø

en: &Quickconnect
nb_NO: &Hurtigtilkobling

en: &Quickconnect bar
nb_NO: &Hurtigtilkoblingslinje

en: &Read
nb_NO: &Les

en: &Reconnect
nb_NO: &Koble til på ny

en: &Refresh
nb_NO: &Oppfrisk

en: &Remote directory:
nb_NO: &Ekstern mappe:

en: &Remote path:
nb_NO: Ekstern sti:

en: &Remove
nb_NO: &Fjern

en: &Remove key
nb_NO: &Fjern nøkkel

en: &Remove selected
nb_NO: Fjern &valgte

en: &Rename
nb_NO: &Gi nytt navn

en: &Rename...
nb_NO: &Gi nytt navn...

en: &Reopen local file
nb_NO: Åpne lokal fil &på ny

en: &Replace invalid characters with:
nb_NO: &Erstatt ugyldige tegn med:

en: &Report a bug...
nb_NO: &Rapporter en feil...

en: &Reset and requeue all
nb_NO: &Nullstill og legg alle tilbake i køen

en: &Restart Wizard
nb_NO: &Start veiviser på ny

en: &Resume
nb_NO: &Fortsett (resume)

en: &Run command...
nb_NO: Kjø&r kommando...

en: &Run configuration wizard now...
nb_NO: &Kjør konfigurasjonsveiviser nå...

en: &Run update check now...
nb_NO: &Let etter oppdateringer nå...

en: &SITE
nb_NO: &SERVER

en: &Save as...
nb_NO: Lagre &som...

en: &Search
nb_NO: &Søk

en: &Search remote files...
nb_NO: &Søk gjennom eksterne filer...

en: &Select Entry:
nb_NO: &Velg oppføring:

en: &Select language:
nb_NO: &Velg språk

en: &Select the columns that should be displayed:
nb_NO: &Velg kolonnene som skal vises:

en: &Settings
nb_NO: &Innstillinger

en: &Settings...
nb_NO: &Innstillinger...

en: &Show debug menu
nb_NO: &Vis debuggingsmeny

en: &Show message
nb_NO: Vi&s melding

en: &Show timestamps in message log
nb_NO: &Vis tidsstempel i meldingsloggen

en: &Site Manager...
nb_NO: &Serveradministrasjon...

en: &Site-specific bookmark
nb_NO: &Server-spesifikt bokmerke

en: &Skip
nb_NO: &Hopp over

en: &Speed limits
nb_NO: &Hastighetsgrenser

en: &Start transfer immediately
nb_NO: &Start overføring umiddelbart

en: &Swap local and remote panes
nb_NO: &Bytt lokal- og servervindu

en: &Theme:
nb_NO: &Tema

en: &Transfer
nb_NO: &Overfør

en: &Transfer mode:
nb_NO: &Overføringsmodus:

en: &Transfer queue
nb_NO: &Overfør køen

en: &Treat dotfiles as ASCII files
nb_NO: &Behandle punktum-filer som ASCII-filer

en: &Unedit
nb_NO: &Tilbakestill

en: &Update cached key for this host
nb_NO: &Oppdater den lagrede nøkkelen for denne verten

en: &Upload
nb_NO: &Last opp

en: &Uploads:
nb_NO: &Opplastinger:

en: &Use custom program
nb_NO: &Bruk egendefinert program

en: &Use synchronized browsing
nb_NO: &Bruk synkronisert filutforsking

en: &Use system's default editor for text files
nb_NO: &Bruk standard redigeringsprogram for tekstfiler

en: &Use the following IP address:
nb_NO: &Bruk følgende IP-adresse:

en: &Use the server's external IP address instead
nb_NO: &Bruk i stedet serverens eksterne IP-adresse

en: &Use thousands separator
nb_NO: Br&uk tusen-separator

en: &User:
nb_NO: &Bruker:

en: &Username:
nb_NO: &Brukernavn:

en: &Version %s
nb_NO: &Versjon %s

en: &View
nb_NO: &Visning

en: &View/Edit
nb_NO: &Vis/Rediger

en: &Watch locally edited files and prompt to upload modifications
nb_NO: &Spor endringer på lokale filer og spør om de skal lastes opp

en: &Write
nb_NO: &Skriv

en: &Yes
nb_NO: &Ja

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
nb_NO: '%s' eksisterer ikke eller kan ikke aksesseres.

en: '%s' is not a directory.
nb_NO: '%s' er ikke en mappe.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
nb_NO: "Account" innloggingstype er ikke støttet av valgt protokoll

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
nb_NO: 'quote' er normalt en lokal kommando brukt at kommandolinjeklienter for å sende argumenter etter 'quote' til serveren. Du vil muligens skrive inn kommandoen uten 'quote'.

en: (%d object filtered) | (%d objects filtered)
nb_NO[0]: (%d objekt filtrert)
nb_NO[1]: (%d objekter filtrert)

en: (0 for no limit)
nb_NO: (0 for ingen grense)

en: (0-999 seconds)
nb_NO: (0-999 sekunder)

en: (5-9999, 0 to disable)
nb_NO: (5-9999, 0 for å deaktivere)

en: (example: %H:%M)
nb_NO: (eksempel: %H:%M)

en: (example: %Y-%m-%d)
nb_NO: (eksempel: %Y-%m-%d)

en: (in %s/s)
nb_NO: (på %s/s)

en: --:--:-- left
nb_NO: --:--:-- igjen

en: -c cannot be used together with an FTP URL.
nb_NO: -c kan ikke brukes sammen med en FTP URL.

en: -l can only be used together with an FTP URL.
nb_NO: -I kan kun brukes sammen med en FTP URL.

en: -s and -c cannot be present at the same time.
nb_NO: -s og -c kan ikke brukes samtidig.

en: -s cannot be used together with an FTP URL.
nb_NO: -s kan ikke brukes sammen med en FTP URL.

en: 0 - None
nb_NO: 0 - Ingen

en: 1 - Warning
nb_NO: 1 - Advarsel

en: 2 - Info
nb_NO: 2 - Informasjon

en: 32 bit system
nb_NO: 32-bits system

en: 64 bit system
nb_NO: 64-bits system

en: A bookmark with the entered name already exists. Please enter an unused name.
nb_NO: Et bokmerke ved samme navn finnes allerede. Vennligst skriv inn et unikt navn.

en: A default editor needs to be set.
nb_NO: En standard editor må defineres.

en: A directory cannot be dragged into one of its subdirectories.
nb_NO: En mappe kan ikke dras inn i en av sine egne undermapper.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
nb_NO: Noen servere tillater ikke passiv modus eller er konfigurert feil. I slike tilfeller må du bruke aktiv modus. I aktiv modus åpner FileZilla en port og ber serveren om å koble seg til denne.

en: A file previously opened has been changed.
nb_NO: En tidligere åpnet fil har blitt endret.

en: A file with that name is already being edited. Do you want to reopen '%s'?
nb_NO: En fil med dette navn redigeres allerede. Forkast den gamle filen og last ned den nye filen '%s'?

en: A file with that name is already being transferred.
nb_NO: En fil med dette navnet overføres allerede.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
nb_NO: En fil med dette navnet redigeres fortsatt. Vennligst lukk den og prøv igjen.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
nb_NO: Et lokalt filnavn kunne ikke dekodes.
    Vennligst se til at LC_CTYPE (eller LC_ALL) miljøvariablene er riktig satt.
    Hvis du ikke fikser problemet, kan filer mangle i fil-listen.
    Ingen flere advarsler vil bli gitt om dette for denne sesjonen.

en: A proper server always shows all files, but some broken servers hide files from the user. Use this option to force the server to show all files.
nb_NO: En ordentlig server viser alltid alle filer, men noen servere gjemmer filer fra brukeren. Bruk denne innstillingen for å tvinge serveren til å vise alle filer.

en: A proper server does not require this. Contact the server administrator if you need this.
nb_NO: En korrekt server behøver ikke dette. Kontakt server-administratoren dersom du trenger dette.

en: A remote operation is in progress and synchronized browsing is enabled.
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
nb_NO: En ekstern operasjon er under behandling og synkronisert filutforsking er slått på.
    Slå av synkronisert filutforsking og fortsette med å bytte lokal mappe?

en: A&dd
nb_NO: &Legg til

en: A&llow resume of ASCII files
nb_NO: &Tillat fortsettelse (resume) av ASCII-filer

en: A&pply only to downloads
nb_NO: &Bruk bare på nedlastinger

en: A&pply only to uploads
nb_NO: &Bruk bare på opplastinger

en: A&pply to all files and directories
nb_NO: &Gjør gjeldende for alle filer og mapper

en: A&utomatically remove successful transfers
nb_NO: &Fjern fullførte overføringer automatisk

en: Abort previous connection and connect in current tab
nb_NO: Avbryt tidligere tilkobling og koble til i nåværende fane

en: About FileZilla
nb_NO: Om FileZilla

en: Above the file lists
nb_NO: Over fillisten

en: Account
nb_NO: Konto

en: Action after queue &completion
nb_NO: Handling etter &utførelse av kø

en: Action on selected file:
nb_NO: Handling for valgt fil:

en: Action to perform:
nb_NO: Handling som skal utføres:

en: Action:
nb_NO: Handling:

en: Active mode
nb_NO: Aktiv modus

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
nb_NO: Test av aktiv modus FTP feilet. FileZilla vet ikke den korrekte eksterne IP-adressen.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
nb_NO: Test av aktiv modus feilet. FileZilla vet ikke den korrekte eksterne IP-adressen. I tillegg har routeren din endret den sendte adressen.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router or firewall has misleadingly modified the sent address.
nb_NO: Test av aktiv modus feilet. FileZilla vet den korrekte eksterne IP-adressen, men routeren eller brannmuren din endret den sendte adressen.

en: Active mode IP
nb_NO: Aktivmodus IP

en: Add files to &queue only
nb_NO: &Legg kun til filer i køen

en: Add selected directory to the transfer queue
nb_NO: Legg til valgt mappe til overføringskøen

en: Add selected files and folders to the transfer queue
nb_NO: Legg til valgte filer og mapper til overføringskøen

en: Add to queue
nb_NO: Legg til i køen

en: Address type not supported
nb_NO: Adressetypen er ikke støttet

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Algorithm:
nb_NO: Algoritme:

en: All files have been successfully transferred
nb_NO: Alle filer ble overført uten problemer

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
nb_NO: Alle porter i rekken må være mellom 1024 og 65535.

en: All transfers have finished. %d file could not be transferred. | All transfers have finished. %d files could not be transferred.
nb_NO[0]: Alle overføringene er ferdig. %d fil ble ikke overført.
nb_NO[1]: Alle overføringene er ferdig. %d filer ble ikke overført.

en: Allow &fall back to other transfer mode on failure
nb_NO: Tillat &tilbakefall til alternativ overføringsmodus ved feil

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
nb_NO: Tillat tilbakefall til alternativt overføringsmodus ved feil

en: Already connected
nb_NO: Allerede tilkoblet

en: Alternatively you can use the Pageant tool from PuTTY to manage your keys, FileZilla does recognize Pageant.
nb_NO: Alternativt kan du bruke Pageant fra PuTTY for å administrere nøklene dine, FileZilla gjenkjenner Pageant.

en: Alternatively you can use your system's SSH agent. To do so, make sure the SSH_AUTH_SOCK environment variable is set.
nb_NO: Alternativt kan du brukes ditt operativsystems SSH-agent. For å gjøre dette, sjekk at SSH_AUTH_SOCK-miljøvariabelen er satt.

en: An error occurred loading the transfer queue from "%s".
    Some queue items might not have been restored.
nb_NO: En feil oppsto under lasting av overføringskøen fra "%s".
    Enkelte oppføringer ble kanskje ikke gjenopprettet.

en: An error occurred saving the transfer queue to "%s".
    Some queue items might not have been saved.
nb_NO: En feil oppsto under lasting av overføringskøen fra "%s".
    Enkelte oppføringer ble kanskje ikke lagret.

en: An item with the same name as the dragged item already exists at the target location.
nb_NO: En fil med det samme navnet som den forsøkt flyttede filen eksisterer allerede.

en: Anonymous
nb_NO: Anonym

en: Another remote operation is already in progress, cannot change directory now.
nb_NO: En annen ekstern operasjon er allerede under behandling, kan ikke skifte mappe nå.

en: Any changes made in the Site Manager could not be saved.
nb_NO: Eventuelle endringer i Serveradministrasjon ble ikke lagret.

en: Any changes made in the Site Manager will not be saved unless you repair the file.
nb_NO: Eventuelle endringer gjort i Serveradministrasjon vil ikke bli lagret med mindre du reparerer filen.

en: Any changes made to the filters could not be saved.
nb_NO: Eventuelle endringer i filtrene ble ikke lagret.

en: Any changes made to the filters will not be saved.
nb_NO: Eventuelle endringer gjort på filtrene blir ikke lagret.

en: App&ly to directories only
nb_NO: Bruk kun på &mapper

en: Apply
nb_NO: Lagre

en: Apply to &current queue only
nb_NO: Bruk kun på nåværende kø

en: Apply to &files only
nb_NO: Bruk kun på &filer

en: Archive
nb_NO: Arkiv

en: As tab in the transfer queue pane
nb_NO: Som en tab i filoverføringsvinduet

en: Ask for action
nb_NO: Spør om handling

en: Ask for password
nb_NO: Spør om passord

en: Ask operating system for a port.
nb_NO: Spør operativsystemet etter port.

en: Ask your operating system for the external IP address
nb_NO: Spør operativsystemet etter ekstern IP-adresse

en: Asking questions in the FileZilla forums
nb_NO: Stille spørsmål på FileZilla forumet

en: Associated program not found:
nb_NO: Finner ikke tilordnet program

en: At least one filter condition is incomplete
nb_NO: Minst ett av filtrene inneholder feil

en: At this point, all required information has been gathered.
nb_NO: All nødvendig informasjon skal nå være innhentet.

en: Attribute
nb_NO: Attributt

en: Authentication failed.
nb_NO: Autentifikasjon feilet.

en: Author:
nb_NO: Forfatter:

en: Auto
nb_NO: Automatisk

en: Automatic file type classification
nb_NO: Automatisk filtypeklassifikasjon

en: Available sizes
nb_NO: Tilgjengelige størrelser

en: B <Unit symbol for bytes. Only translate first letter>
nb_NO: B

en: B&ypass proxy
nb_NO: &Hopp over proxy

en: Basic usage instructions
nb_NO: Grunnleggende brukerveiledning

en: Behaviour
nb_NO: Oppførsel

en: Being edited
nb_NO: Redigeres

en: Benchmark string coalescer
nb_NO: Kjør ytelsestest på strengbehandler

en: Beware! Certificate has been revoked
nb_NO: Obs! Sertifikatet har blitt tilbaketrukket

en: Binary
nb_NO: Binær

en: Blackboard
nb_NO: Tavleoppsett

en: Bookmark
nb_NO: Bokmerke

en: Bookmark:
nb_NO: Bokmerke:

en: Bookmarks
nb_NO: Bokmerker

en: Build date:
nb_NO: Build-dato:

en: Build information
nb_NO: Build-informasjon

en: Business category:
nb_NO: Firmakategori:

en: By default uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
nb_NO: Som standard brukes enhver tilgjengelig port for å opprette tilkoblinger i aktiv modus. Hvis du vil begrense portene FileZilla skal bruke, kan du angi portrekkevidden under.

en: C&ancel current operation
nb_NO: &Avbryt nåværende operasjon

en: C&lear all
nb_NO: &Fjern alt

en: C&opy URL(s) to clipboard
nb_NO: &Kopier URL(-er) til utklippstavlen

en: C&ustom
nb_NO: &Egendefinert

en: C&ustom filetype associations:
nb_NO: &Egendefinerte fil-tilordninger:

en: Calculating timezone offset of server...
nb_NO: Kalkulerer serverens tidssone offset...

en: Can't read from file
nb_NO: Kan ikke lese fra fil

en: Can't write data to file.
nb_NO: Kan ikke skrive data til fil.

en: Can't write data to file: %s
nb_NO: Kan ikke skrive data til fil: %s

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Cancel current operation
nb_NO: Avbryt nåværende operasjon

en: Cancels the current operation
nb_NO: Avbryter nåværende operasjon

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
nb_NO: Kunne ikke aksesserer '%s', inget media satt inn eller disken ikke klar.

en: Cannot add server to Site Manager
nb_NO: Kunne ikke legge til serveren i Serveradministrasjon

en: Cannot close tab while busy.
    Cancel current operation and close tab?
nb_NO: Kan ikke lukke fanen mens operasjon pågår.
    Avbyte gjeldende operasjon og lukke fane?

en: Cannot compare directories, different filters for local and remote directories are enabled
nb_NO: Kan ikke sammenligne mapper, forskjellige filtre for lokale og eksterne filer er aktivert

en: Cannot compare directories, not connected to a server.
nb_NO: Kan ikke sammenligne mapper, er ikke tilkoblet en server.

en: Cannot create new filter
nb_NO: Kan ikke legge til et nytt filter

en: Cannot edit file
nb_NO: Kan ikke redigere fil

en: Cannot edit file, not connected to any server.
nb_NO: Kan ikke redigere fil, er ikke tilkoblet en server.

en: Cannot edit file, remote path unknown.
nb_NO: Kan ikke redigere fil, ekstern bane er ukjent.

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
nb_NO: Kan ikke etablere FTP-tilkobling til en SFTP-server. Vennligst velg riktig protokoll.

en: Cannot load Quickconnect bar from resource file
nb_NO: Kan ikke laste hurtigtilkoblingslinjen fra ressursfil

en: Cannot load file, not a valid XML file.
nb_NO: Filen kunne ikke lastet, ikke en gydlig XML-fil.

en: Cannot load keyfile
nb_NO: Kan ikke laste nøkkelfil

en: Cannot load toolbar from resource file
nb_NO: Kan ikke laste verktøylinjen fra ressursfil

en: Cannot rename entry
nb_NO: Kan ikke gi nytt navn

en: Cannot rename file
nb_NO: Kan ikke gi nytt navn

en: Cannot save filterset
nb_NO: Kan ikke lagre filtersett

en: Cannot select filter
nb_NO: Kan ikke velge filter

en: Cannot set file association
nb_NO: Kan ikke sette filtilknytning.

en: Cannot show dialog
nb_NO: Kan ikke vise dialog

en: Cannot view/edit selected file
nb_NO: Kan ikke åpne valgt fil for visning/redigering

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Certificate and session data are not available yet.
nb_NO: Sertifikat- og sesjonsdata er ikke tilgjengelig enda.

en: Certificate details
nb_NO: Sertifikatdetaljer

en: Certificate in chain:
nb_NO: Sertifikat i kjede:

en: Certificate issuer
nb_NO: Sertifikateier

en: Challenge:
nb_NO: Utfordring (challenge):

en: Change file attributes
nb_NO: Endre filattributter

en: Change the file permissions.
nb_NO: Endre filrettigheter

en: Changing logfile settings requires restart of FileZilla.
nb_NO: Endringer i innstillingene for loggfilen krever at du starter FileZilla på nytt.

en: Character encoding issue
nb_NO: Problem med tegnsettenkoding

en: Charset
nb_NO: Tegnsett

en: Check for &updates...
nb_NO: Sjekk om det finnes &oppdateringer...

en: Check for newer versions of FileZilla
nb_NO: Sjekk etter nye versjoner av FileZilla

en: Check for updates failed
nb_NO: Sjekk etter oppdateringer feilet

en: Checking for correct external IP address
nb_NO: Sjekker etter korrekt ekstern IP-adresse

en: Choose the default local directory
nb_NO: Velg lokal standardmappe

en: Choose the local directory
nb_NO: Velg lokal mappe

en: Chunk data improperly terminated
nb_NO: Chunk-data ikke skikkelig terminert

en: Cl&ose tab
nb_NO: &Lukk fane

en: Classic
nb_NO: Klassisk

en: Clear &Site Manager entries
nb_NO: Tøm oppføringer i &Serveradministrasjon

en: Clear &layout cache
nb_NO: Tøm mellomlager for &layout

en: Clear &quickconnect history
nb_NO: Tøm &hurtigtilkoblingshistorikk

en: Clear &reconnect information
nb_NO: Fjern lagret informasjon for &koble-til-på-ny funksjonen

en: Clear &transfer queue
nb_NO: Tøm &overføringskøen

en: Clear history
nb_NO: Tøm historikk

en: Clear private data
nb_NO: Fjern private data

en: Clear quickconnect bar
nb_NO: Tøm hurtigtilkoblingslinjen

en: Clear string coalescer
nb_NO: Tøm strengbehandler

en: Click on Finish to save your configuration.
nb_NO: Klikk Ferdig for å lagre konfigurasjonen din.

en: Client to server MAC:
nb_NO: Klient til server MAC:

en: Client to server cipher:
nb_NO: Klient-til-server-siffer:

en: Close &all other tabs
nb_NO: Lukk &alle andre faner

en: Close FileZilla
nb_NO: Avslutt FileZilla

en: Close all running instances of FileZilla
nb_NO: Lukk alle kjørende instanser av FileZilla

en: Closes current tab
nb_NO: Lukker nåværende fane

en: Co&mments:
nb_NO: K&ommentarer

en: Column properties
nb_NO: Kolonneegenskaper

en: Column setup
nb_NO: Kolonneinnstillinger

en: Command and its arguments should be properly quoted.
nb_NO: Kommando og eventuelle argumenter må være korrekt angitt.

en: Command failed
nb_NO: Kommando feilet

en: Command not supported
nb_NO: Kommandoen er ikke støttet

en: Command not supported by this protocol
nb_NO: Kommandoen er ikke støttet av denne protokollen

en: Command:
nb_NO: Kommando:

en: Comment
nb_NO: Kommentar

en: Common name:
nb_NO: Vanlig navn:

en: Communication tainted by router or firewall
nb_NO: Kommunikasjonen ødelagt av ruteren eller brannmuren

en: Compare &modification time
nb_NO: Sammenlign &modifikasjonstidspunkt

en: Compare file&size
nb_NO: Sammenlign fil&størrelse

en: Comparison &threshold (in minutes):
nb_NO: Sammenlign &terskel (i minutter):

en: Comparison threshold needs to be between 0 and 1440 minutes.
nb_NO: Treshold for sammenligning må være mellom 0 og 1440 minutter.

en: Compiled for:
nb_NO: Kompilert for:

en: Compiled on:
nb_NO: Kompilert på:

en: Compiled with:
nb_NO: Kompilert med:

en: Compiler flags:
nb_NO: Kompileringsflagg:

en: Compressed
nb_NO: Komprimert

en: Concurrent transfers
nb_NO: Samtidige overføringer

en: Conditions are c&ase sensitive
nb_NO: Gjør forskjell på små og store bokstaver

en: Configuration test
nb_NO: Konfigurasjonstest

en: Configure passive mode
nb_NO: Konfigurere passiv modus

en: Configure port range
nb_NO: Konfigurer portområde

en: Configuring FileZilla and your network
nb_NO: Konfigurering av FileZilla og ditt nettverk

en: Confirm deletion
nb_NO: Bekreft sletting

en: Confirmation needed
nb_NO: Bekreftelse nødvendig

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
nb_NO: Gratulerer, konfigurasjonen din ser ut til å fungere.

en: Connect bypassing proxy settings
nb_NO: Koble til uten å bruke proxyinnstillinger

en: Connect to specified Site Manager site
nb_NO: Koble til den spesifiserte serveren i Serveradministrasjonen

en: Connected
nb_NO: Tilkoblet

en: Connecting
nb_NO: Kobler til

en: Connecting to %s
nb_NO: Kobler til %s

en: Connecting to %s through proxy
nb_NO: Kobler til %s gjennom proxy

en: Connecting to %s...
nb_NO: Kobler til %s...

en: Connection
nb_NO: Tilkobling

en: Connection attempt failed
nb_NO: Tilkoblingsforsøket feilet

en: Connection attempt failed with "%s", trying next address.
nb_NO: Tilkoblingsforsøket feilet med "%s", prøver neste adresse.

en: Connection attempt failed with "%s".
nb_NO: Tilkoblingsforsøket feilet med "%s".

en: Connection attempt interrupted by user
nb_NO: Tilkoblingsforsøket avbrutt av bruker

en: Connection closed
nb_NO: Tilkoblingen lukket

en: Connection closed by server
nb_NO: Tilkoblingen lukket av server

en: Connection established, initializing TLS...
nb_NO: Tilkobling etablert, initialiserer TLS...

en: Connection established, sending HTTP request
nb_NO: Tilkoblet, sender HTTP-forespørsel

en: Connection established, waiting for welcome message...
nb_NO: Tilkoblet, venter på velkomstmelding...

en: Connection lost
nb_NO: Tilkobling mistet

en: Connection not allowed by ruleset
nb_NO: Tilkoblingen ikke tillatt av regelsett

en: Connection refused
nb_NO: Tilkoblingen ble nektet

en: Connection timed out
nb_NO: Tidsavbrudd på tilkobling

en: Connection timed out.
nb_NO: Tidsavbrudd på tilkobling.

en: Connection to server lost.
nb_NO: Tilkoblingen til serveren ble lukket.

en: Connection with proxy established, performing handshake...
nb_NO: Tilkobling til proxy opprettet, utfører håndtrykk...

en: Connection with server got closed prematurely.
nb_NO: Tilkoblingen til serveren ble avbrutt for tidlig.

en: Connection with the test server failed.
nb_NO: Tilkobling med testserveren feilet.

en: Convert keyfile
nb_NO: Konverter nøkkelfil

en: Copy (%d) of %s
nb_NO: Kopi (%d) av %s

en: Copy of %s
nb_NO: Kopi av %s

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard.
nb_NO: Kopier URL-ene til de valgte objektene til utklippstavlen.

en: Could not accept connection: %s
nb_NO: Kunne ikke akseptere tilkoblingn: %s

en: Could not add connection to Site Manager
nb_NO: Kunne ikke føye til tilkoblingen i Serveradministrasjon

en: Could not connect to server
nb_NO: Kunne ikke koble til serveren

en: Could not connect to server: %s
nb_NO: Kunne ikke koble til serveren: %s

en: Could not convert command to server encoding
nb_NO: Kunne ikke kode kommando slik at serveren forstår den

en: Could not convert private key
nb_NO: Kunne ikke konvertere privat nøkkel

en: Could not copy URLs
nb_NO: Kunne ikke kopiere URL-er

en: Could not copy data
nb_NO: Kunne ikke kopiere data

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
nb_NO: Kunne ikke finne målet for dra&slipp-operasjonen.
    Enten er skallutvidelsen ikke installert eller så dro du ikke filene til et Utforsker-vindu.

en: Could not establish connection to server
nb_NO: Kunne ikke opprette forbindelse med serveren

en: Could not find the resource files for FileZilla, closing FileZilla.
    You can set the data directory of FileZilla using the '--datadir <custompath>' commandline option or by setting the FZ_DATADIR environment variable.
nb_NO: Kan ikke finne ressursfilene til Filezilla, avslutter FileZilla.
    Du kan sette datamappen til FileZilla ved å bruke '--datadir <custompath>' i kommandolinjen eller ved å sette miljøvariabelen FZ_DATADIR.

en: Could not generate custom login sequence.
nb_NO: Kunne ikke generere egendefinert innloggings sekvens.

en: Could not get distinguished name of certificate issuer, gnutls_x509_get_issuer_dn failed
nb_NO: Kunne ikke finne Distinguished Name for sertifikatutsteder, gnutls_x509_get_issuer_dn feilet

en: Could not get distinguished name of certificate subject, gnutls_x509_get_dn failed
nb_NO: Kunne ikke finne Distinguished Name for sertifikatsubjekt, gnutls_x509_get_dn feilet

en: Could not get full remote path.
nb_NO: Kunne ikke hente fullstendig ekstern bane

en: Could not get reply from fzputtygen.
nb_NO: Fikk ikke svar fra fzputtygen.

en: Could not get temporary directory to download file into.
nb_NO: Kunne ikke laste ned fil til midlertidig katalog.

en: Could not import peer certificates, gnutls_x509_crt_import failed
nb_NO: Kunne ikke importere peer-sertifikater, gnutls_x509_crt_import feilet

en: Could not initialize structure for peer certificates, gnutls_x509_crt_init failed
nb_NO: Kunne ikke initialisere struktur for peer-sertifikater, gnutls_x509_crt_init feilet

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
nb_NO: Kunne ikke laste "%s", sørg for at filen er gyldig og at den har riktige rettigheter.
    Endringer gjort i Serveradministrasjon kan ikke lagres.

en: Could not load keyfile
nb_NO: Kunne ikke laste nøkkelfil

en: Could not load private key
nb_NO: Kunne ikke laste privat nøkkel

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
nb_NO: Kunne ikke finne tilsvarende lokal mappe for den eksterne mappen '%s'.
    Slå av synkronisert filbehandling og fortsette med å bytte ekstern mappe?

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
nb_NO: Kunne ikke finne tilsvarende lokal mappe for den eksterne mappen '%s'.
    Synkronisert filbehandling har blitt slått av.

en: Could not obtain corresponding remote directory for the local directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
nb_NO: Kunne ikke finne tilsvarende ekstern mappe for den lokale mappen '%s'.
    Synkronisert filbehandling har blitt slått av.

en: Could not open clipboard
nb_NO: Kunne ikke åpne utklippstavlen

en: Could not open log file: %s
nb_NO: Kunne ikke åpne loggfilen: %s

en: Could not parse remote path.
nb_NO: Kunne ikke parse ekstern bane.

en: Could not parse server address:
nb_NO: Ugyldig parsing av serveradressen:

en: Could not read from socket: %s
nb_NO: Kunne ikke lese fra socket: %s

en: Could not read server item.
nb_NO: Kunne ikke lese serverobjekt.

en: Could not seek to offset %s within file
nb_NO: Kunne ikke søke til %s i filen

en: Could not seek to the end of the file
nb_NO: Kunne ikke søke til slutten av filen

en: Could not send command to fzputtygen.
nb_NO: Kunne ikke sende kommando til fzputtygen.

en: Could not spawn IO thread
nb_NO: Kunne ikke frembringe IO-tråden

en: Could not start proxy handshake: %s
nb_NO: Kunne ikke starte håndtrykk med proxy: %s

en: Could not start transfer
nb_NO: Kunne ikke starte overføringen

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
nb_NO: Kunne ikke skrive til "%s", endringer i Serveradministrasjon ble ikke lagret: %s

en: Could not write "%s", the bookmark could not be added: %s
nb_NO: Kunne ikke skrive "%s", bokmerket kunne ikke legges til: %s

en: Could not write "%s", the global bookmarks could no be saved: %s
nb_NO: Kunne ikke skrive "%s", de globale bokmerkene kunne ikke lagres: %s

en: Could not write "%s", the queue could not be saved.
    %s
nb_NO: Kunne ikke skrive "%s", køen kunne ikke lagres.
    %s

en: Could not write "%s", the selected sites could not be exported: %s
nb_NO: Kunne ikke skrive "%s", de valgte serverene ble ikke eksportert: %s

en: Could not write "%s": %s
nb_NO: Kunne ikke skrive "%s": %s

en: Could not write keyfile: %s
nb_NO: Kunne ikke skrive nøkkelfil: %s

en: Could not write to local file
nb_NO: Kunne ikke skrive til lokal fil

en: Could not write to log file: %s
nb_NO: Kunne ikke skrive til loggfilen: %s

en: Could not write to socket: %s
nb_NO: Kunne ikke skrive til socket: %s

en: Country:
nb_NO: Land:

en: Crashes FileZilla instantly. Only used to debug the exception handler
nb_NO: Krasjer FileZilla umiddelbart. Brukes bare for debugging av 'exception handler'-en

en: Create a new subdirectory in the current directory
nb_NO: Ny submappe i nåværende mappe

en: Create directory
nb_NO: Ny mappe

en: Creating directory
nb_NO: Oppretter mappe

en: Creating directory '%s'...
nb_NO: Oppretter mappen '%s'...

en: Critical error
nb_NO: Kritisk feil

en: Critical file transfer error
nb_NO: Krisik filoverføringsfeil

en: Critical file transfer error after transferring %s in %s
nb_NO: Kritisk filoverføringsfeil etter overføring av %s i løpet av %s

en: Current remote directory (%s) is not below the synchronization root (%s).
    Synchronized browsing has been disabled.
nb_NO: Nåværende ekstern mappe (%s) finnes ikke under rotmappen for synkronisering (%s).
    Synkronisert filbehandling har blitt slått av.

en: Current transfer type is set to ASCII.
nb_NO: Nåværende overføringstype er satt til ASCII.

en: Current transfer type is set to automatic detection.
nb_NO: Nåværende overføringstype er satt til automatisk deteksjon.

en: Current transfer type is set to binary.
nb_NO: Nåværende overføringstype er satt til binær.

en: Cus&tom
nb_NO: Egendefiner&t

en: Custom filter set
nb_NO: Standard filtersett

en: Custom server
nb_NO: Tilpasset server

en: D&ata type
nb_NO: D&atatype

en: D&ecimal prefixes using SI symbols (e.g. 1 KB = 1000 bytes)
nb_NO: &Desimalprefikser bruker SI symboler (f.eks. 1 KB = 1000 bytes)

en: D&efault
nb_NO: &Standard

en: D&elete
nb_NO: &Slett

en: D&isable all
nb_NO: Slå &av alle

en: D&o not save passwords
nb_NO: &Ikke lagre passord

en: D&ouble-click action on directories:
nb_NO: Handling ved d&obbeltklikk på mapper:

en: DOS-like with virtual paths
nb_NO: DOS-lignende virtuelle stier

en: Dangerous filetype
nb_NO: Farlig filtype

en: Data socket closed too early.
nb_NO: Data socket ble lukket for tidlig.

en: Date
nb_NO: Dato

en: Date formatting
nb_NO: Dato formatering

en: Date/time format
nb_NO: Dato-/tids-format

en: Date/time unknown
nb_NO: Ukjent dato/tid

en: Debugging settings
nb_NO: Debuggingsinnstillinger

en: Default &local directory:
nb_NO: Standard&mappe:

en: Default (Autodetect)
nb_NO: Standard (Automatisk)

en: Default editor not properly quoted.
nb_NO: Standard editor ikke korrekt angitt

en: Default file exists action
nb_NO: Standard fil eksisterer-handling

en: Default r&emote directory:
nb_NO: Standard servermappe:

en: Default remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path for the selected server type.
nb_NO: Standard ekstern filbane kunne ikke parses. Sjekk at det er en gyldig absolutt bane for den valgte servertypen.

en: Default system language
nb_NO: Standard systemspråk

en: Default transfer mode:
nb_NO: Standard overføringstype:

en: Default transfer type:
nb_NO: Standard overføringstype:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
nb_NO: Standard: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
nb_NO: Forsinkelsen mellom feilede tilkoblingsforsøk må være mellom 1 og 999 sekunder.

en: Delaying connection for %d second due to previously failed connection attempt... | Delaying connection for %d seconds due to previously failed connection attempt...
nb_NO[0]: Venter med tilkobling i %d sekund på grunn av tidligere feilet tilkoblingsforsøk...
nb_NO[1]: Venter med tilkobling i %d sekunder på grunn av tidligere feilet tilkoblingsforsøk...

en: Delete Site Manager entry
nb_NO: Fjern servere i Serveradministrasjon

en: Delete selected directory
nb_NO: Slett valgte mappe

en: Delete selected files and directories
nb_NO: Slett valgte filer og mapper

en: Deleting directories
nb_NO: Sletter mapper

en: Deleting multiple unrelated directories is not yet supported
nb_NO: Sletting av flere urelaterte mapper samtidig støttes ikke enda

en: Deleting symbolic link
nb_NO: Sletter symbolsk lenke

en: Desktop
nb_NO: Skrivebord

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: Details for new key:
nb_NO: Detaljer for ny nøkkel:

en: Dire&ctories
nb_NO: &Mapper

en: Direction
nb_NO: Retning

en: Directory
nb_NO: Mappe

en: Directory comparison
nb_NO: Mappesammenligning

en: Directory comparison failed
nb_NO: Mappesammenligning feilet.

en: Directory containing the logfile does not exist or filename is invalid.
nb_NO: Mappen som inneholder logfilen finnes ikke eller filnavnet er ugyldig.

en: Directory listing aborted by user
nb_NO: Mappelisting avbrutt av bruker

en: Directory listing failed
nb_NO: Mappelisting feilet.

en: Directory listing filters
nb_NO: Mappelistefilter

en: Directory listing successful
nb_NO: Mappelisting fullført

en: Disa&ble all
nb_NO: Slå &av alle

en: Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
nb_NO: Slå av synkronisert filbehandling og fortsette med å bytte ekstern mappe?

en: Disable this option again if you will not be able to see the correct directory contents anymore.
nb_NO: Deaktiver denne innstillingen igjen hvis du ikke kan se filene dine lengre.

en: Disconnect from server
nb_NO: Koble fra serveren

en: Disconnected from server
nb_NO: Koblet fra serveren

en: Disconnected from server: %s
nb_NO: Koblet fra serveren: %s

en: Disconnecting from previous server
nb_NO: Kobler fra forrige server

en: Disconnects from the currently visible server
nb_NO: Kobler fra den nåværende synlige serveren

en: Display about dialog
nb_NO: Vis om-dialogen

en: Do &not use default editor
nb_NO: Ikke &bruk standard redigeringsprogram

en: Do &nothing
nb_NO: Gjør &ingenting

en: Do you really want to close FileZilla?
nb_NO: Vil du virkelig lukke FileZilla?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
nb_NO: Vil du virkelig sende fjerne alle servere i Serveradministrasjon og hele overføringskøen?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
nb_NO: Vil du virkelig sende fjerne alle servere i Serveradministrasjon?

en: Do you really want to delete selected entry?
nb_NO: Vil du virkelig fjerne den valgte serveren?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
nb_NO: Vil du virkelig fjerne overføringskøen?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
nb_NO: Vil du virkelig sende '%s' til serveren?

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Don't use external IP address on &local connections.
nb_NO: Ikke bruk ekstern IP-adresse på &lokale tilkoblinger.

en: Dotfiles are filenames starting with a dot, e.g. .htaccess
nb_NO: Punktumfiler har filnavn som starter med et punktum, f.eks. .htaccess

en: Double-click action
nb_NO: Handling ved dobbeltklikk

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Download &limit:
nb_NO: Ned&lastingsgrense:

en: Download limit: %s/s
nb_NO: Nedlastingsgrense: %s/s

en: Download limit: none
nb_NO: Nedlastingsgrense: ingen

en: Download search results
nb_NO: Last ned søkeresultater

en: Download selected directory
nb_NO: Last ned valgt mappe

en: Download selected files and directories
nb_NO: Last ned valgte filer og mapper

en: Downloading
nb_NO: Laster ned

en: Downloading %s
nb_NO: Laster ned %s

en: Downloading multiple unrelated directories is not yet supported
nb_NO: Nedlasting av flere urelaterte mapper samtidig støttes ikke enda

en: Downloading search results
nb_NO: Laster ned søkeresultater

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
nb_NO: Dra&slipp mellom forskjellige instanser av FileZilla har ikke blitt implementert enda.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
nb_NO: Dra&slipp mellom forskjellige servere har ikke blitt implementert enda.

en: E&nable all
nb_NO: &Slå på alle

en: E&nter directory
nb_NO: &Skriv inn mappe

en: E&xecute
nb_NO: &Kjør

en: E&xit
nb_NO: &Avslutt

en: E-Mail:
nb_NO: Epost:

en: Each filter needs at least one condition.
nb_NO: Hvert filter trenger minst én betingelse.

en: Edit filters
nb_NO: Rediger filtre

en: Edit the file with the configured editor and upload changes to the server.
nb_NO: Rediger filen med den valgte editoren og last opp endringene til serveren.

en: Editing failed
nb_NO: Åpning for redigering feilet

en: Email:
nb_NO: Epost:

en: Empty command
nb_NO: Tom kommando

en: Empty command.
nb_NO: Tom kommando

en: Empty directory listing
nb_NO: Tom mappeliste

en: Empty directory.
nb_NO: Tom mappe.

en: Empty file extension.
nb_NO: Fil-endelse mangler.

en: Empty filter names are not allowed.
nb_NO: Tomme filternavn er ikke tillatt.

en: Empty name
nb_NO: Tomt navn

en: Empty quoted string.
nb_NO: Tom mappeliste.

en: En&able all
nb_NO: S&lå på alle

en: Enable invalid character &filtering
nb_NO: Slå på &filtrering av ugyldige tegn

en: Encrypted
nb_NO: Kryptert

en: Encryption
nb_NO: Kryptering

en: Encryption details
nb_NO: Krypteringsdetaljer

en: End comparison and change sorting order?
nb_NO: Avslutt sammenligning og endre sorteringen?

en: Enter &custom command...
nb_NO: &Kjør egendefinert kommando...

en: Enter 0 for unlimited speed.
nb_NO: Skriv inn 0 for ubegrenset hastighet.

en: Enter command
nb_NO: Angi kommando

en: Enter custom command
nb_NO: Angi egendefinert kommando

en: Enter directory
nb_NO: Skriv inn mappe

en: Enter filter name
nb_NO: Angi filternavn

en: Enter name for filterset
nb_NO: Skriv inn et navn for filtersettet.

en: Enter new name for filterset
nb_NO: Skriv inn nytt navn for filtersett

en: Enter password
nb_NO: Angi passord

en: Enter selected directory
nb_NO: Skriv inn valgt mappe

en: Enter the password for the file '%s'.
    Please note that the converted file will not be password protected.
nb_NO: Angi passordet for filen '%s'.
    Legg merke til at den konverterte filen ikke vil være passordbeskyttet.

en: Enter the port on which the server listens.
    The default for FTP is 21, the default for SFTP is 22.
nb_NO: Angi porten denne serveren bruker.
    Standardport for FTP er 21, mens SFTP bruker 22.

en: Enter username and password
nb_NO: Angi brukernavn og passord

en: Error exporting settings
nb_NO: Feil ved eksportering av innstillinger

en: Error importing
nb_NO: Feil ved importering

en: Error loading queue
nb_NO: Feil ved lasting av kø

en: Error loading xml file
nb_NO: Feil ved lasting av xml-filen

en: Error saving queue
nb_NO: Feil ved lagring av kø

en: Error starting program
nb_NO: Feil ved oppstart av program

en: Error writing xml file
nb_NO: Feil ved skriving til xml-filen

en: Error:
nb_NO: Feil:

en: Establish connection in a new tab
nb_NO: Opprett tilkobling i ny fane

en: Example: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open
nb_NO: Eksempel: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open

en: Examples
nb_NO: Eksempler

en: Exe&cute
nb_NO: K&jør:

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
nb_NO: Den kjørbare filen inneholder ingen versjonsinformasjon, kan ikke sjekke etter oppdateringer.

en: Explorer
nb_NO: Utforsker

en: Export &Queue
nb_NO: Eksporter &køen

en: Export &Settings
nb_NO: Eksporter &innstillinger

en: Export settings
nb_NO: Eksporter innstillinger

en: F&ilter name:
nb_NO: F&ilternavn:

en: FTP - File Transfer Protocol with optional encryption
nb_NO: FTP - File Transfer Protocol med mulighet for kryptering

en: FTP - Insecure File Transfer Protocol
nb_NO: FTP - Usikret File Transfer Protocol

en: FTP Engine not initialized, can't connect
nb_NO: FTP-motoren er ikke initialisert, kan ikke koble til

en: FTP Keep-alive
nb_NO: FTP Behold-tilkobling

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
nb_NO: FTP bruker sekundære tilkoblinger for overføring av data. Disse tilkoblingene kan etableres på to måter.

en: FTPES - FTP over explicit TLS/SSL
nb_NO: FTPES - FTP over eksplisitt TLS/SSL

en: FTPS - FTP over implicit TLS/SSL
nb_NO: FTPS - FTP over implisitt TLS/SSL

en: Failed to change directory
nb_NO: Kunne ikke bytte mappe

en: Failed to change language
nb_NO: Feil ved endring av språket

en: Failed to copy or move sites
nb_NO: Feilet å kopiere eller flytte lagrede servere

en: Failed to create backup copy of xml file
nb_NO: Kunne ikke lage backup-kopi av xml-filen

en: Failed to create listen socket, aborting
nb_NO: Feilet å lage lyttesocket, avslutter

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
nb_NO: Feil ifm oppretting av listesocket for aktiv modus-overføring

en: Failed to get 'My Documents' path
nb_NO: Kunne ikke finne stien til 'Mine Dokumenter'

en: Failed to get desktop path
nb_NO: Kunne ikke finne stien til skrivebordet

en: Failed to get peer address of control connection, connection closed.
nb_NO: Fant ikke peer-adressen til kontrolltilkoblingen, tilkoblingen lukket.

en: Failed to get peer address of data connection, connection closed.
nb_NO: Fant ikke peer-adressen til datakoblingen, tilkoblingen lukket.

en: Failed to initialize FTP engine
nb_NO: Feil ved initialisering av FTP-motoren.

en: Failed to initialize TLS.
nb_NO: Feil ved initialisering av TLS.

en: Failed to load panels, invalid resource files?
nb_NO: Feil ved lasting av paneler, ugyldige resursfiler?

en: Failed to load private key: %s
nb_NO: Feil ved lasting av privat nøkkel: %s

en: Failed to open "%s" for appending/writing
nb_NO: Feil ved åpning av "%s" for tilføying/skriving

en: Failed to open "%s" for reading
nb_NO: Feil ved åpning av "%s" for lesing

en: Failed to open "%s" for writing
nb_NO: Feil ved åpning av "%s" for skriving

en: Failed to parse returned path.
nb_NO: Kunne ikke parse returnert bane.

en: Failed to parse trusted root cert.
nb_NO: Klarte ikke å parse klarert rotsertifikat.

en: Failed to receive data
nb_NO: Feil ved mottak av data

en: Failed to retrieve directory listing
nb_NO: Feil ved mottakelse av mappelisten

en: Failed to retrieve external ip address, aborting
nb_NO: Feilet å finne ekstern IP-adresse, avslutter

en: Failed to retrieve external ip address, using local address
nb_NO: Kunne ikke hente ekstern IP-adresse, bruker lokal adresse

en: Failed to retrieve local ip address.
nb_NO: Feilet å finne lokal IP-adresse.

en: Failed to retrieve local ip address. Aborting
nb_NO: Feilet å finne lokal IP-adresse. Avslutter

en: Failed to retrieve the external IP address.
nb_NO: Feilet å finne ekstern IP-adresse.

en: Failed to send command.
nb_NO: Kunne ikke sende kommando.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language
nb_NO: Feil ved endring av språk til %s (%s), bruker standard systemspråk

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language (%s, %s).
nb_NO: Feil ved endring av språk til %s (%s), bruker standard systemspråk (%s, %s).

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language.
nb_NO: Feil ved endring av språk til %s (%s), bruker standard systemspråk

en: Failed to set language to %s, using default system language
nb_NO: Feil ved endring av språk til %s, bruker standard systemspråk

en: Failed to set language to %s, using default system language (%s, %s).
nb_NO: Feil ved endring av språk til %s, bruker standard systemspråk (%s, %s).

en: Failed to set language to %s, using default system language.
nb_NO: Feil ved endring av språk til %s, bruker standard systemspråk.

en: Failed to validate settings
nb_NO: Feil ved validering av innstillingene

en: Failed to verify peer certificate
nb_NO: Feil, verifisering av peer-sertifikat mislyktes

en: Failed to write to file %s
nb_NO: Feilet å skrive til fil %s

en: Failed to write xml file
nb_NO: Feil ved skriving til xml-filen

en: Failed transfers
nb_NO: Mislykkede overføringer

en: Fall back to active mode
nb_NO: Fall tilbake til aktiv modus

en: Fil&es
nb_NO: Fil&er

en: File
nb_NO: Fil

en: File Types
nb_NO: Filtyper

en: File does not contain any importable data.
nb_NO: Filen inneholder ikke data vi kan importere

en: File editing
nb_NO: Filredigering

en: File exists
nb_NO: Filen eksisterer

en: File exists action
nb_NO: Fil eksisterer-handling

en: File has changed
nb_NO: Filen er endret

en: File lists
nb_NO: Fillister

en: File not found
nb_NO: Fil ikke funnet

en: File search
nb_NO: Filsøk

en: File transfer aborted by user
nb_NO: Overføring avbrutt av bruker

en: File transfer aborted by user after transferring %s in %s
nb_NO: Filoverføring avbrutt av bruker etter overføring av %s i løpet av %s

en: File transfer failed
nb_NO: Filoverføring mislyktes

en: File transfer failed after transferring %s in %s
nb_NO: Filoverføring feilet etter overføring av %s i løpet av %s

en: File transfer skipped
nb_NO: Filoverføring hoppet over

en: File transfer successful
nb_NO: Filoverføring vellykket

en: File transfer successful, transferred %s in %s
nb_NO: Filoverføring vellykket, overførte %s i løpet av %s

en: File transfers still in progress.
nb_NO: Filoverføring pågår fremdeles.

en: File would transfer with ASCII data type.
nb_NO: Filen vil bli overført med ASCII datatype.

en: File would transfer with binary data type.
nb_NO: Filen vil bli overført med binær datatype.

en: FileZilla Error
nb_NO: FileZilla feil

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
nb_NO: FileZilla kan nå teste konfigurasjonen din for å se om alt er satt opp riktig.

en: FileZilla is already connected to a server.
nb_NO: FileZilla er allerede tilkoblet en server.

en: FileZilla needs to be restarted for the language change to take effect.
nb_NO: FileZilla må restartes for at språkendringene skal tre i kraft.

en: Filelist status &bars
nb_NO: Status&bar til filliste

en: Filename
nb_NO: Filnavn

en: Filename &filters...
nb_NO: &Filnavnfiltre...

en: Filename cannot be constructed for directory %s and filename %s
nb_NO: Filenavnet kan ikke konstrueres for mappen %s og filnavnet %s

en: Filename invalid
nb_NO: Ugyldig filnavn

en: Filename unchanged
nb_NO: Filnavn uendret

en: Filename:
nb_NO: Filnavn:

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
nb_NO: Filenavn kan ikke inneholde følgende tegn: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
nb_NO: Filenavn kan ikke inneholde følgende tegn: / \ : * ? " < > |

en: Files currently being edited
nb_NO: Filer som er åpnet for redigering nå

en: Filesize
nb_NO: Filstørrelse

en: Filesize format
nb_NO: Format for filstørrelse

en: Filetype
nb_NO: Filtype

en: Filetype associations
nb_NO: Tilordninger for filtyper

en: Filter applies to:
nb_NO: Bruk filter på:

en: Filter invalid characters in filenames
nb_NO: Filtrer ugyldige tegn i filnavn

en: Filter name already exists
nb_NO: Filternavnet finnes allerede

en: Filter out items matching all of the following
nb_NO: Filtrer ut objekter som samsvarer med alle følgende

en: Filter out items matching any of the following
nb_NO: Filtrer ut objekter som samsvarer med hvilke som helst av følgende

en: Filter out items matching none of the following
nb_NO: Filtrer ut objekter som ikke samsvarer med noen av følgende

en: Filter set already exists
nb_NO: Filtersettet finnes allerede

en: Filter the directory listings
nb_NO: Filtrer mappelisten

en: Filter validation failed
nb_NO: Verifisering av filteret feilet

en: Fingerprint (MD5):
nb_NO: Fingerprin (MD5):

en: Firewall and router configuration wizard
nb_NO: Veiviser for konfigurasjon av firewall- og router

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
nb_NO: For mer detaljert beskrivelse av hva disse innstillingene gjør, bruk veiviseren for nettverkskonfigurasjon.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
nb_NO: For pålitelighet bør du angi en rekkevide på minst 10 porter.

en: For this session the default settings will be used. Any changes to the settings will not be saved.
nb_NO: Under denne økten vil standardinnstillingene bli benyttet. Eventuelle endringer av innstillinger blir ikke lagret.

en: Force &UTF-8
nb_NO: Tving &UTF-8

en: Force showing &hidden files
nb_NO: Tving visning av &skjulte filer

en: Force showing hidden files
nb_NO: Tving visning av skjulte filer

en: Format specifications:
nb_NO: Format spesifikasjoner:

en: Format: Extension followed by properly quoted command and arguments.
nb_NO: Format: Filendelse fulgt av korrekt angitt kommando og argumenter.

en: Further documentation
nb_NO: Mer dokumentasjon

en: General
nb_NO: Generell

en: General SOCKS server failure
nb_NO: Generell SOCKS serverfeil

en: Generic proxy
nb_NO: Generell proxy

en: Get external IP address from the following URL:
nb_NO: Hent ekstern IP-adresse fra følgende URL:

en: Getting help
nb_NO: Få hjelp

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
nb_NO: Filtersettnavnet filles allerede, skriver over filtersettet?

en: Global bookmarks
nb_NO: Globale bokmerker

en: Group permissions
nb_NO: Grupperettigheter

en: H&igh
nb_NO: H&øy

en: Hidden
nb_NO: Skjult

en: High
nb_NO: Høy

en: Highest
nb_NO: Høyeste

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
nb_NO: Høyeste tilgjengelig port må være et nummer mellom 1024 og 65535.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultaneously.
nb_NO: Hold inne shift-knappen for å endre filteroppsettet på begge sider samtidig.

en: Homepage:
nb_NO: Hjemmeside:

en: Host key fingerprint:
nb_NO: Serverens fingerprint:

en: Host key mismatch
nb_NO: Vertsnøklene er ikke like

en: Host starts with '[' but no closing bracket found.
nb_NO: Serveradressen starter med '[', men ingen avsluttningsparantes ble funnet.

en: Host unreachable
nb_NO: Serveradresse utilgjengelig

en: Host:
nb_NO: Server:

en: Hours,
nb_NO: Timer,

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
nb_NO: I&SO 8601 (eksempel: 15:47)

en: If no data is sent or received during an operation for longer than the specified time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
nb_NO: Under en operasjon, hvis ingen data blir sendt eller mottatt i løpet av spesifisert tid, lukkes tilkoblingen og FileZilla forsøker å koble til på nytt.

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
nb_NO: Hvis du vil rapportere feil, vennligst legg ved logger med "Verbose" loggingsnivå.

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
nb_NO: Hvis den automatiske testen i slutten av denne veiviseren er vellykket, men du ikke klarer å overføre filer til en spesiell server, kan serveren være miskonfigurert. Prøv da aktiv modus i stedet. Du kan sette overføringsmodus for hver enkelt server i Serveradministrasjon.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
nb_NO: Hvis tilbakefallsinnstillingen er valgt, vil du kunne koble til feilkonfigurerte servere som ikke tillater valgt overføringsmodus.

en: If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
nb_NO: Hvis byttet av vertsnøkkel ikke var som ventet, vennligst kontakt serveradministratoren.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps blocking FileZilla.
nb_NO: Hvis problemet vedvarer er det en ruter og/eller brannmur som fortsetter å blokkere FileZilla.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps interrupting the connection.
nb_NO: Hvis problemet vedvarer er det en ruter og/eller brannmur som fortsetter å avbryte tilkoblingen.

en: If the size of the logfile reaches the limit, it gets renamed by adding ".1" to the end of the filename (possibly overwriting older logfiles) and a new file gets created.
nb_NO: Hvis størrelsen på loggfilen når grensen, blir den omdøpt ved at ".1" legges til på slutten av filnavnet (noe som kan innebære overskriving av eldre loggfiler) og en ny fil blir opprettet.

en: If the symlink points to a directory, FileZilla can either delete the symbolic link or remove the contents of the linked directory.
nb_NO: Hvis den symbolske lenken peker til en mappe, kan FileZilla enten slette den symbolske lenken eller fjerne inneholdet til den lenkede mappen.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
nb_NO: Hvis problemet fortsetter, vennligst ta kontakt med fabrikanten av ruteren eller brannmuren din for en løsning.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
nb_NO: Hvis problemet fortsetter, vennligst ta konakt med fabrikanten av ruteren din.

en: If using 'overwrite if newer', your system time has to be synchronized with the server. If the time differs (e.g. different timezone), specify a timezone offset in the site manager.
nb_NO: Hvis du bruker "skriv over hvis nyere", må systemklokken din være synkronisert med serveren. Hvis tiden er annerledes (feks forskjellige tidssoner), kan du spesifisere tidsmotvekt i Serveradministrasjon.

en: If using timestamp based comparison, consider two files equal if their timestamp difference does not exceed this threshold.
nb_NO: Hvis tidsstempelbasert sammenligning, vurder to filer som like hvis tidsstempelet ikke overskrider denne terskelen.

en: If you change the language, you should restart FileZilla.
nb_NO: Hvis du endrer språk bør du starte FileZilla på ny.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
nb_NO: Hvis du klikker test, vil FileZilla koble til probe.filezilla-project.org og gjøre noen enkle tester.

en: If you close FileZilla, your changes will be lost.
nb_NO: Dersom FileZilla lukkes, mister du endringene dine.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
nb_NO: Hvis du angir feil filtyper, kan filene bli ødelagt under overføringen.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
nb_NO: Hvis du får feilmeldinger, er ikke konfigurajonen din riktig.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
nb_NO: Hvis du har problemer med å motta mappelisten eller å overføre filer, kan du å bytte standard overføringstype.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router or firewall might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
nb_NO: Hvis du har problemer med en spesiell server kan det være at serveren selv eller en fjernrouter er feilkonfigurert. Prøv da å veksle mellom passiv og aktiv modus og kontakt serveradministratoren for hjelp.

en: If you successfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
nb_NO: Hvis du fullfører denne veiviseren og alle tester er vellykket, skal alle brannmurer og rutere du har være riktig satt opp.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
nb_NO: Hvis du bruker en brannmur, sørg for at FileZilla er tillatt til å akseptere tilkobling fra alle gitte porter.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
nb_NO: Hvis du bruker en ruter, sørg for at alle disse portene blir videresendt til maskinen du kjører FileZilla på.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
nb_NO: Hvis ruteren din bytter IP-adressen ofte, vennligst ta kontakt med produsenten av ruteren.

en: Import data from older version
nb_NO: Importer data fra en eldre versjon

en: Import settings
nb_NO: Importer innstillinger

en: Import successful
nb_NO: Importering vellykket

en: Improperly quoted association.
nb_NO: Tilordning uriktig angitt.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
nb_NO: I aktiv modus må FileZilla lytte på en port for dataoverføringer. Du må spesifisere hvilke porter FileZilla kan bruke.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
nb_NO: Hvis du har en ruter, må du videresende alle tilgjengelige porter da FileZilla ikke har kontroll over hvilke porter systemet ditt velger å benytte.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
nb_NO: For å bruke aktiv modus må FileZilla vite din eksterne IP-adresse.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
nb_NO: I passiv modus, som er anbefalt for de fleste brukere, ber FileZilla serveren etter en port og kobler så til denne. Minimalt med konfigurajon er nødvendig for dette.

en: Incomplete chain, top certificate is not self-signed certificate authority certificate
nb_NO: Ufullstendig kjede, toppsertifikatet er ikke en selvsignerbar sertifikatsutsteders sertifikat

en: Incorrect password
nb_NO: Feil passord

en: Initializing TLS...
nb_NO: Initialiserer TLS...

en: Insecure server, it does not support FTP over TLS.
nb_NO: Usikker server, mangler støtte for FTP over TLS.

en: Interactive
nb_NO: Interaktiv

en: Interface
nb_NO: Grensesnitt

en: Interrupted by user
nb_NO: Avbrutt av bruker

en: Invalid Content-Length
nb_NO: Ugyldig Content-Length

en: Invalid HTTP Response
nb_NO: Ugyldig HTTP-respons

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
nb_NO: Ugyldig tegnsekvens mottatt, deaktiverer UTF-8. Velg UTF-8 i Serveradministrasjon for å eksplisitt tvinge UTF-8.

en: Invalid chunk size
nb_NO: Ugyldig chunk-størrelse

en: Invalid data received
nb_NO: Ugyldig data mottatt

en: Invalid date
nb_NO: Ugyldig dato

en: Invalid filename
nb_NO: Ugyldig filnavn

en: Invalid host, after closing bracket only colon and port may follow.
nb_NO: Ugyldig serveradresse, etter avsluttende firkantparantes kan kun kolon og port etterfølge.

en: Invalid input
nb_NO: Ugyldig input

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
nb_NO: Ugyldig port angitt. Porten må være en verdi mellom 1 og 65535.

en: Invalid regular expression in search conditions.
nb_NO: Ugyldig regulært uttrykk i søkekriteriene.

en: Invalid response code
nb_NO: Ugyldig reponskode

en: Invalid search conditions: %s
nb_NO: Ugyldige søkekriterier: %s

en: Invalid site path
nb_NO: Ugyldig serversti

en: Invalid size in condition
nb_NO: Ugylidg størrelse i betingelse

en: Invalid username given.
nb_NO: Ugyldig brukernavn angitt.

en: Jurisdiction country:
nb_NO: Jurisdiksjonsland:

en: Jurisdiction locality:
nb_NO: Jurisdiksjonslokalitet:

en: Jurisdiction state or province:
nb_NO: Jurisdiksjonsstat eller provins:

en: Keep directories on top
nb_NO: Ha mapper på toppen

en: Keep in mind that not all servers support this feature and may return incorrect listings if this option is enabled. Although FileZilla performs some tests to check if the server supports this feature, the test may fail.
nb_NO: Husk at ikke alle servere støtter denne funksjonen og kan returnere ugyldige lister hvis denne funksjonaliteten er slått på. Selv om FileZilla utfører enkelte tester for å sjekke støtte for funksjonen, kan testene mislykkes.

en: Key exchange
nb_NO: Nøkkelutbytte

en: L&owest
nb_NO: L&avest

en: Language
nb_NO: Språk

en: Language changed
nb_NO: Språk endret

en: Last modified
nb_NO: Sist modifisert

en: Layout
nb_NO: Utseende

en: Limit for concurrent &downloads:
nb_NO: Grense for samtidige &nedlastinger:

en: Limit for concurrent &uploads:
nb_NO: Grense for samtidige o&pplastinger:

en: Limit local ports
nb_NO: Begrense lokale porter

en: Limit size of logfile
nb_NO: Begrens størrelsen på loggfilen

en: Limit:
nb_NO: Grense:

en: Line length exceeded
nb_NO: Linjelengde overskredet

en: Linked against
nb_NO: Lenket opp mot

en: Listen socket closed
nb_NO: Lyttesocket lukket

en: Listing:
nb_NO: Liste:

en: Lo&west available port:
nb_NO: L&avest tilgjengelig port:

en: Local
nb_NO: Lokal

en: Local file
nb_NO: Lokal fil

en: Local file does not exist.
nb_NO: Den lokale filen eksisterer ikke.

en: Local file is a directory instead of a regular file.
nb_NO: Den lokale filen er en mappe, ikke en vanlig fil

en: Local file is not a valid filename.
nb_NO: Lokal fil er ikke et gyldig filnavn.

en: Local filters:
nb_NO: Lokale filter:

en: Local site:
nb_NO: Lokalt sted:

en: Locality:
nb_NO: Lokalitet:

en: Log file
nb_NO: Loggfil

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Cannot fall back to local charset since using proxy.
nb_NO: Innloggingsdata inneholder ikke-ASCII tegn og serveren støtter kanskje ikke UTF-8. Kan ikke falle tilbake til lokalt tegnsett pga. bruk av proxy.

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
nb_NO: Innloggingsdata inneholder ikke-ASCII tegn og serveren støtter kanskje ikke UTF-8. Prøver lokalt tegnsett.

en: Login sequence fully executed yet not logged in. Aborting.
nb_NO: Innloggings-sekvens utført men allikevel ikke innlogget. Avslutter.

en: Logontype has to be either 'ask' or 'interactive' (without the quotes).
nb_NO: Innloggingstype må enten være 'spør' eller 'interaktiv' (uten anførselstegn).

en: Logontype, can only be used together with FTP URL. Argument has to be either '%s' or '%s'
nb_NO: Innloggingstype, kan kun brukes sammen med FTP URL. Verdien må være enten '%s' eller '%s'

en: Low
nb_NO: Lav

en: Lowest
nb_NO: Laveste

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
nb_NO: Laveste tilgjengelig port må være et nummer mellom 1024 og 65535.

en: Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
nb_NO: Pass på at filen er tilgjengelig og at den er et velformatert XML-dokument ("well-formed" XML).

en: Malformed chunk data: %s
nb_NO: Misformet chunk-data: %s

en: Malformed header: %s
nb_NO: Ugyldig hode: %s

en: Malformed reply, server not sending proper line endings
nb_NO: Ugyldig respons, serveren sender ikke riktige linjeendelser

en: Manual transfer
nb_NO: Manuell overføring

en: Match all of the following
nb_NO: Samsvar med alle følgende

en: Match any of the following
nb_NO: Samsvar med hvilke som helst av følgende

en: Match none of the following
nb_NO: Ingen samsvar med noen av følgende

en: Maximum simultaneous &transfers:
nb_NO: Maksimalt antall samtidige &overføringer:

en: Message log
nb_NO: Meldingslogg

en: Message log position
nb_NO: Meldingsloggens posisjon

en: Minutes
nb_NO: Minutter

en: Move &down
nb_NO: Flytt &ned

en: Move &up
nb_NO: Flytt &opp

en: My Computer
nb_NO: Min Datamaskin

en: My Documents
nb_NO: Mine Dokumenter

en: My Sites
nb_NO: Mine FTP-servere

en: Name
nb_NO: Navn

en: Name already exists
nb_NO: Navnet finnes allerede

en: Name of bookmark already exists.
nb_NO: Navn på bokmerke finnes allerede.

en: Name:
nb_NO: Navn:

en: Need to enter filter name
nb_NO: Du må skrive inn et filternavn

en: Need to enter valid remote path
nb_NO: Du må skrive inn en gyldig ekstern filbane

en: Need to specify a character encoding
nb_NO: Du må spesifisere tegnenkoding.

en: Network unreachable
nb_NO: Nettverk utilgjengelig

en: New &Folder
nb_NO: Ny &mappe

en: New &tab
nb_NO: Ny &fane

en: New Book&mark
nb_NO: Nytt bok&merke

en: New bookmark
nb_NO: Nytt bokmerke

en: New directory
nb_NO: Ny mappe

en: New features and improvements in %s
nb_NO: Ny funksjonalitet og forbedringer i %s

en: New filter
nb_NO: Nytt filter

en: New folder
nb_NO: Ny mappe

en: New site
nb_NO: Ny server

en: Next to the transfer queue
nb_NO: Ved siden av overføringskøen

en: No
nb_NO: Nei

en: No category to export selected
nb_NO: Ingen eksporteringskategori er valgt

en: No command given, aborting.
nb_NO: Ingen kommando gitt, avslutter.

en: No external IP address set, trying default.
nb_NO: Ingen ekstern IP-adresse satt, prøver standard.

en: No files are currently being edited.
nb_NO: Ingen filer blir redigert for øyeblikket

en: No filter name given
nb_NO: Navn på filteret ikke angitt

en: No host given, please enter a host.
nb_NO: Ingen vert angitt, vennligst angi en vert.

en: No images available
nb_NO: Ingen bilder tilgjengelig

en: No more files in the queue!
nb_NO: Ingen flere filer i køen!

en: No name for the filterset given.
nb_NO: Navn på filtersettet ikke angitt.

en: No program associated with filetype
nb_NO: Ingen program er tilknyttet filtypen

en: No program has been associated to edit files with the extension '%s'.
nb_NO: Ingen program er satt opp som redigeringprogram for filtypen '%s'.

en: No search results
nb_NO: Ingen søkeresultater

en: No sites available
nb_NO: Ingen servere tilgjengelig

en: No supported SOCKS5 auth method
nb_NO: Ingen støttede SOCKS5-autentifikasjonsmetoder

en: No username given.
nb_NO: Brukernavn ikke angitt.

en: None
nb_NO: Ingen

en: None selected yet
nb_NO: Ingen valgt enda

en: Not all items could be requeued for viewing/editing.
nb_NO: Alle objektene kunne ikke legges tilbake i køen for gjennomsyn/redigering.

en: Not connected
nb_NO: Ikke tilkoblet

en: Not connected to any server
nb_NO: Er ikke tilkoblet noen server

en: Not connected to any server.
nb_NO: Er ikke tilkoblet noen server.

en: Not connected.
nb_NO: Ikke tilkoblet.

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
nb_NO: Merk at denne funksjonen kun er støttet når du bruker FTP-protokollen.

en: Note: This only works with plain, unencrypted FTP connections.
nb_NO: Merk: Dette fungerer bare med enkle, ukrypterte FTP-tilkoblinger.

en: Note: Using a generic proxy forces passive mode on FTP connections.
nb_NO: Merk: Å bruke en generell proxy medfører bruk av passive FTP-tilkoblinger.

en: Number of decimal places:
nb_NO: Antall desimalplasser:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
nb_NO: Antall forsøk må være mellom 0 og 99.

en: O&pen file
nb_NO: Å&pne fil

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
nb_NO: På de følgende sidene vil vi sette opp valgte modus samt tilbakefallsmodus hvis aktivert.

en: Once
nb_NO: Én gang

en: Open directory in system's file manager
nb_NO: Åpne mappe i systemets filbehandler

en: Open the Site Manager
nb_NO: Åpne Serveradministrasjon

en: Open the file.
nb_NO: Åpne filen.

en: Open the settings dialog of FileZilla
nb_NO: Åpne innstillingene til FileZilla

en: Opened as:
nb_NO: Åpnet som:

en: Opening failed
nb_NO: Åpning feilet

en: Opens a new tab
nb_NO: Åpner en ny fane

en: Opens the Site Manager
nb_NO: Åpner Serveradministrasjon

en: Opens the directory listing filter dialog. Right-click to toggle filters.
nb_NO: Åpner filterdialogen for mappeliste. Høyre-klikk for å veksle filtre.

en: Operating system
nb_NO: Operativsystem

en: Operating system problem detected
nb_NO: Problem med operativsystemet oppdaget

en: Organization:
nb_NO: Organisasjon:

en: Other:
nb_NO: Annet:

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: Overwrite &if source newer
nb_NO: Skriv over &hvis kilden er nyere

en: Overwrite file
nb_NO: Skriv over

en: Overwrite file if size differs
nb_NO: Skriv over hvis størrelsen er forskjellig

en: Overwrite file if size differs or source file is newer
nb_NO: Skriv over hvis størrelsen er forskjellig eller hvis kilden er nyere

en: Overwrite file if source file newer
nb_NO: Skriv over hvis kilden er nyere

en: Overwrite if &different size
nb_NO: Skriv over hvis størrelsen er &forskjellig

en: Overwrite if different si&ze or source newer
nb_NO: Skriv over hvis størrelsen er forskjellig eller hvis &kilden er nyere

en: Owner permissions
nb_NO: Eierrettigheter

en: Owner/Group
nb_NO: Eier/Gruppe

en: P&revent system from entering idle sleep during transfers and other operations
nb_NO: Hind&re systemet i å gå i hvilemodus under overføringer og andre operasjoner

en: P&roxy host:
nb_NO: P&roxy vert:

en: PORT command tainted by router or firewall.
nb_NO: PORT-kommandoen ødelagt av ruter eller brannmur.

en: Pa&ssive (recommended)
nb_NO: Passiv (anbefalt)

en: Parameter not a valid URL
nb_NO: Parameteren er ikke en gyldig URL

en: Pass&word:
nb_NO: &Passord

en: Passive (recommended)
nb_NO: Passiv modus (anbefalt)

en: Passive mode
nb_NO: Passiv modus

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
nb_NO: Passiv modus har blitt satt som standard overføringstype.

en: Password required
nb_NO: Passord nødvendig

en: Path
nb_NO: Sti

en: Path cannot be constructed for directory %s and subdir %s
nb_NO: Stien kunne ikke bli konstruert for mappen %s og submappen %s

en: Paths
nb_NO: Filbaner

en: Pending removal
nb_NO: Fjern ventende handlinger

en: Permission
nb_NO: Rettigheter

en: Permissions
nb_NO: Rettigheter

en: Platform:
nb_NO: Plattform:

en: Please check on http://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
nb_NO: Vennligst sjekk på http://filezilla-project.org/probe.php at serveren er oppe og sjekk dine innstillinger igjen.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
nb_NO: Vennligst konfigurer eventuelle brannmurer og ruterene du måtte ha slik at FileZilla kan etablere utgående tilkoblinger på vilkårlige porter.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
nb_NO: Vennligst deaktiver innstillinger som 'DMZ-modus' eller 'spillmodus' på ruteren din.

en: Please ensure you have a stable internet connection and carefully check your settings again.
nb_NO: Vennligst tilse at du har en pålitelig internettilkobling og sjekk innstillingene nøye.

en: Please enter a custom date format.
nb_NO: Vennligst angi et egendefinert dato-format.

en: Please enter a custom time format.
nb_NO: Vennligst angi et egendefinert tids-format.

en: Please enter a date of the form YYYY-MM-DD such as for example 2010-07-18.
nb_NO: Vennligst skriv inn en dato i formatet ÅÅÅÅ-MM-DD. For eksempel: 2010-07-18.

en: Please enter a download speed limit greater or equal to 0 %s/s.
nb_NO: Vennligst angi en nedlastingsgrense høyere eller lik 0 %s/s.

en: Please enter a name for the new filter.
nb_NO: Vennligst angi et navn for det nye filteret.

en: Please enter a new name for the copied filter.
nb_NO: Vennligst angi et nytt navn for det kopierte filteret.

en: Please enter a new name for the filter set "%s"
nb_NO: Vennligst skriv inn et nytt navn for filtersettet "%s"

en: Please enter a new name for the filter.
nb_NO: Vennligst angi et nytt navn for filteret.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
nb_NO: Vennligst skriv inn et nummer mellom 0 og 10 for antall samtidige nedlastinger.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
nb_NO: Vennligst skriv inn et nummer mellom 0 og 10 for antall samtidige opplastinger.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
nb_NO: Vennligst skriv inn et nummer mellom 0 og 10 for antall samtidige overføringer.

en: Please enter a password for this server:
nb_NO: Vennligst angi et passord for denne serveren:

en: Please enter a path and executable to run.
    E.g. c:\somePath\file.exe under MS Windows or /somePath/file under Unix.
    You can also optionally specify program arguments.
nb_NO: Vennligst angi katalogsti og eksekverbar fil.
    F.eks. c:\somePath\file.exe i MS Windows eller /somePath/file i Unix.
    Du kan valgfritt angi program-argumenter.

en: Please enter a timeout between 5 and 9999 seconds or 0 to disable timeouts.
nb_NO: Vennligst angi et tidsavbrudd mellom 5 og 999 sekunder eller 0 for å deaktivere tidsavbrudd.

en: Please enter a unique name for this filter set
nb_NO: Vennligst angi et unikt navn for dette filtersettet

en: Please enter a username for this server:
nb_NO: Vennligst angi et brukernavn for denne serveren:

en: Please enter a valid portrange.
nb_NO: Vennligst angi en gyldig portrekkevidde.

en: Please enter an URL where to get your external address from
nb_NO: Vennligst angi en URL hvor den eksterne adressen din kan fås fra

en: Please enter an upload speed limit greater or equal to 0 %s/s.
nb_NO: Vennligst angi en opplastingsgrense høyere eller lik 0 %s/s.

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
nb_NO: Vennligst angi en 'raw' FTP-kommando.
    Bruk av 'raw' FTP-kommandoer vil slette mappecachen.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
nb_NO: Vennligst angi navnet på mappen som skal opprettes:

en: Please enter username and password for this server:
nb_NO: Vennligst angi et brukernavn og passord for denne serveren:

en: Please enter your external IP address
nb_NO: Vennligst angi din eksterne IP-adresse

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
nb_NO: Vennligst angi din eksterne IP-adresse på aktiv modus-siden av denne veiviseren. Hvis du har en dynamisk adresse eller ikke vet den eksterne adressen din, kan du bruke den eksterne adressefinneren.

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
nb_NO: Vennligst følg instruksjonene nøye da galt oppsett vil forhindre vellykkede FTP-tilkoblinger.

en: Please make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
nb_NO: Vennligst sørg for at FileZilla har tillatelse til å etablere utgående tilkoblinger og at du har skrevet adressen til adressefinneren riktig.

en: Please make sure the requested locale is installed on your system.
nb_NO: Vennligst sørg for at det etterspurte språket er installert på systemet ditt.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
nb_NO: Vennligst sørg for at ruteren din bruker siste tilgjengelige firmware. Du må også sette opp ruteren din skikkelig, noe som blant annet inkluderer manuell videresending av porter. Ikke sett opp ruteren din i såkalt 'DMZ-modus' eller 'spillmodus'.

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
nb_NO: FileZilla har ingen innvirkning på hvilke porter serveren velger. Serveren kan derfor velge porter som brannmuren din tror er bare brukt av trojaner eller andre uønskede programmer. Dette kan gi en falsk alarm som du trygt kan overse.

en: Please note that preserving timestamps on uploads on FTP, FTPS and FTPES servers only works if they support the MFMT command.
nb_NO: Bevaring av tidsstempel ved opplasting fungerer kun på FTP-, FTPS- og FTPES-servere som støtter kommandoen MFMT.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
nb_NO: Vær obs på at noen servere kan nekte deg adgang hvis du prøver å koble til for ofte eller i for korte intervaller.

en: Please read http://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting for details
nb_NO: Vennligst besøk http://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting for detaljer

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
nb_NO: Vennligst kjør denne veiviseren igjen hvis du endrer nettverksmiljøet ditt eller at du plutselig opplever problemer med servere som virket tidligere.

en: Please select an action:
nb_NO: Vennligst velg en handling:

en: Please select the categories you would like to import.
nb_NO: Vennligt velg kategoriene du vil importere.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
nb_NO: Vennligst angi standard overføringstype.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
nb_NO: Vennligst velg nye attributter for mappen "%s".

en: Please select the new attributes for the file "%s".
nb_NO: Vennligst velg nye attributter for filen "%s".

en: Please select the new attributes for the selected directories.
nb_NO: Vennligst velg nye attributter for de valgte mappene.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
nb_NO: Vennligst velg nye attributter for de valgte filene og mappene.

en: Please select the new attributes for the selected files.
nb_NO: Vennligst velg nye attributter for de valgte filene.

en: Please update your firewall and make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'. Things like protocol inspection or protocol specific 'fixups' have to be disabled
nb_NO: Vennligst sørg for at ruteren din bruker siste tilgjengelige firmware. Du må også sette opp ruteren din skikkelig, noe som blant annet inkluderer manuell videresending av porter. Ikke sett opp ruteren din i såkalt 'DMZ-modus' eller 'spillmodus'. Slike ting som protokoll inspeksjon eller protokoll-spesifikke 'fikser' må slås av

en: Postal code:
nb_NO: Postnummer:

en: Predefined Sites
nb_NO: Predefinerte servere

en: Preserving file timestamps
nb_NO: Behold timestamp på filer

en: Preview:
nb_NO: Forhåndsvisning:

en: Primary connection and data connection certificates don't match.
nb_NO: Sertifikatene til primær- og datatilkoblingen samsvarer ikke.

en: Print version information to stdout and exit
nb_NO: Skriv versjonsinformasjon til stdout og avslutt

en: Prioritize directories (default)
nb_NO: Prioriter mapper (standard)

en: Priority
nb_NO: Prioritet

en: Private &keys:
nb_NO: Private &nøkler:

en: Pro&tocol:
nb_NO: Pro&tokoll:

en: Pro&xy password:
nb_NO: Pro&xy passord:

en: Process &Queue
nb_NO: Prosesser &køen

en: Proxy &port:
nb_NO: Proxy p&ort:

en: Proxy &user:
nb_NO: Proxy &bruker:

en: Proxy authentication failed
nb_NO: Proxy-autentifikasjon feilet

en: Proxy handshake failed: %s
nb_NO: Proxy-utveksling feilet: %s

en: Proxy reply: %s
nb_NO: Proxy svar: %s

en: Proxy request failed: %s
nb_NO: Etterspørsel for proxy feilet: %s

en: Proxy request failed: Unknown address type in CONNECT reply
nb_NO: Etterspørsel for proxy feilet: Ukjent adressetype i svaret til CONNECT

en: Proxy set but proxy host or port invalid
nb_NO: Proxy er satt, men proxy vert eller port er ugyldig

en: Public Key Authentication
nb_NO: Offentlig nøkkelautentifikasjon

en: Public key algorithm:
nb_NO: Offentlig nøkkelalgoritme:

en: Public permissions
nb_NO: Allmenne rettigheter

en: Queue has been fully processed
nb_NO: Køen har blitt prosessert.

en: Queue: %s MiB
nb_NO: Kø: %s MiB

en: Queue: %s%s
nb_NO: Kø: %s%s

en: Queue: empty
nb_NO: Kø: tom

en: Queued files
nb_NO: Filer i køen

en: Queueing:
nb_NO: Kø:

en: R&eboot system
nb_NO: R&estart systemet

en: R&emote directory tree
nb_NO: &Eksternt mappetre

en: R&eset and requeue selected files
nb_NO: &Nullstill og legg tilbake valgte filer i køen

en: Raw FTP command
nb_NO: Rå FTP-kommando

en: Re&ad
nb_NO: &Les

en: Re&fresh
nb_NO: &Oppdater

en: Re&name
nb_NO: &Gi nytt navn

en: Re-run the wizard and carefully check your settings and configure all routers and firewalls accordingly.
nb_NO: Kjør veiviseren på nytt - kontroller dine innstillinger nøye og sjekk at din(e) ruter(e) og brannmur(er) er konfigurert riktig.

en: Rea&d
nb_NO: L&es

en: Read-only
nb_NO: Skrivebeskyttet

en: Really cancel current operation?
nb_NO: Virkelig avbryte nåværende operasjon?

en: Reason
nb_NO: Grunn

en: Reboot now
nb_NO: Restart nå

en: Rec&urse into subdirectories
nb_NO: Også i subfiler og -mapper

en: Received a line exceeding 10000 characters, aborting.
nb_NO: Mottok en linje på over 10 000 tegn, avbryter.

en: Received data tainted
nb_NO: Mottatt data ødelagt

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
nb_NO: Retilkoblingsinformasjonen kan ikke fjernes mens du er tilkoblet en server.
    Hvis du fortsetter, vil du bli frakoblet serveren.

en: Reconnection settings
nb_NO: Retilkoblingsinnstillinger

en: Reconnects to the last used server
nb_NO: Kobler opp mot den sist brukte serveren

en: Refresh the file and folder lists
nb_NO: Frisk opp fil- og mappelistene

en: Remote
nb_NO: Ekstern

en: Remote certificate not trusted.
nb_NO: Serverens sertifikatet ble ikke stolt på.

en: Remote file
nb_NO: Fil på server

en: Remote file search
nb_NO: Eksternt filsøk

en: Remote filters:
nb_NO: Vertsfilter:

en: Remote path
nb_NO: Ekstern sti

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the current site's servertype (%s).
nb_NO: Ekstern filbane kunne ikke parses. Sjekk at det er en gyldig absolutt bane som støttes av nåværende servers servertype (%s).

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the servertype (%s) selected on the parent site.
nb_NO: Ekstern filbane kunne ikke parses. Sjekk at det er en gyldig absolutt bane som støttes av servertypen (%s) valgt på hovedserveren.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path.
nb_NO: Ekstern filbane kunne ikke parses. Sjekk at det er en gyldig absolutt bane.

en: Remote path could not be parsed.
nb_NO: Ekstern sti kunne ikke leses.

en: Remote path handling:
nb_NO: Håndtering av ekstern bane:

en: Remote path:
nb_NO: Ekstern sti:

en: Remote site:
nb_NO: Server:

en: Remove &all
nb_NO: Fjern &alle

en: Remove &selected
nb_NO: Fjern &valgte

en: Rename file
nb_NO: Gi nytt navn

en: Rename selected directory
nb_NO: Gi nytt navn til valgt mappe

en: Rename selected files and directories
nb_NO: Gi nytt navn til valgte filer og mapper

en: Renaming '%s' to '%s'
nb_NO: Endrer navn fra '%s' til '%s'

en: Reporting bugs and feature requests
nb_NO: Rapportering av feil og ønsker om ny funksjonalitet

en: Require explicit FTP over TLS
nb_NO: Krev eksplisitt FTP over TLS

en: Require implicit FTP over TLS
nb_NO: Krev implisitt FTP over TLS

en: Reset and requeue &all
nb_NO: Nullstill og legg &alle tilbake i køen

en: Resolving address of %s
nb_NO: Finner IP-adresse for %s

en: Response:
nb_NO: Respons:

en: Results:
nb_NO: Resultatet:

en: Resume file transfer
nb_NO: Fortsett filoverføring

en: Resuming ASCII files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
nb_NO: Å fortsette (resume) ASCII-filer kan skape problemer hvis serveren bruker et annerledes format for linjeendelse enn klienten.

en: Retrieving directory listing...
nb_NO: Mottar mappeliste...

en: Retrieving external IP address from %s
nb_NO: Finner ekstern IP-adresse fra %s:

en: Root certificate is not trusted
nb_NO: Serverens rotsertifikat er ikke tiltrodd

en: S&how files currently being edited...
nb_NO: &Vis filer som behandles...

en: S&hutdown system
nb_NO: &Slå av datamaskin

en: S&top
nb_NO: S&topp

en: S&ynchronized browsing
nb_NO: S&ynkronisert filbehandling

en: Save settings?
nb_NO: Lagre innstillinger?

en: Scanning for files to add to queue
nb_NO: Søker etter filer å legge til i køen

en: Scanning for files to upload
nb_NO: Søker etter filer å laste opp

en: Search &conditions:
nb_NO: Søke&alternativer:

en: Search &directory:
nb_NO: Søk i &mappe:

en: Search for files recursively.
nb_NO: Søk etter filer rekursivt.

en: Search server for files
nb_NO: Søk etter filer på server

en: Security information
nb_NO: Sikkerhetsinformasjon

en: See also: http://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration
nb_NO: Se også: http://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration

en: Sele&ct server
nb_NO: &Velg server

en: Select &page:
nb_NO: Velg &side:

en: Select Theme
nb_NO: Velg tema

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
nb_NO: Velg standard handling hvis målfilen i overføringen allerede eksisterer.

en: Select default editor
nb_NO: Velg standard editor

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
nb_NO: Velg standard handling hvis målfilen i overføringen allerede eksisterer. Valget her er bare gyldig for nåværende sesjon.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
nb_NO: Velg standard fil eksisterer-handling kun for de valgte filene i køen.

en: Select file containing private key
nb_NO: Velg filen som inneholder den private nøkkelen

en: Select file for exported data
nb_NO: Velg fil for eksporterte data

en: Select file for exported queue
nb_NO: Velg fil for eksportert kø

en: Select file for exported settings
nb_NO: Velg fil for eksporterte innstillinger

en: Select file for exported sites
nb_NO: Velg fil for eksporterte servere

en: Select file to import settings from
nb_NO: Velg fil å importere innstillinger fra

en: Select file to upload
nb_NO: Velg fil for opplasting

en: Select filename for converted keyfile
nb_NO: Velg fil for konvertert nøkkelfil

en: Select how these files should be opened.
nb_NO: Velg hvordan disse filene skal åpnes.

en: Select target download directory
nb_NO: Velg målmappe for nedlasting

en: Select target filename
nb_NO: Velg navn på målfilen

en: Select the categories to export:
nb_NO: Velg kategori å eksportere:

en: Select the private data you would like to delete.
nb_NO: Vennligst velg hvilke private data du vil fjerne.

en: Selected %d directory with its contents for transfer. | Selected %d directories with their contents for transfer.
nb_NO[0]: Valgte %d mappen inkl. innhold for overføring.
nb_NO[1]: Valgte %d mappene inkl. innhold for overføring.

en: Selected %d directory. | Selected %d directories.
nb_NO[0]: Valgte %d mappe.
nb_NO[1]: Valgte %d mapper.

en: Selected %d file for transfer. | Selected %d files for transfer.
nb_NO[0]: Valgte filen %d for overføring.
nb_NO[1]: Valgte filene %d for overføring.

en: Selected %d file. Total size: %s | Selected %d files. Total size: %s
nb_NO[0]: Valgt %d fil. Total størrelse: %s
nb_NO[1]: Valgt %d filer. Total størrelse: %s

en: Selected %d file. Total size: At least %s | Selected %d files. Total size: At least %s
nb_NO[0]: Valgt %d fil. Total størrelse: Minst %s
nb_NO[1]: Valgt %d filer. Total størrelse: Minst %s

en: Selected %s and %s for transfer.
nb_NO: Valgte %s og %s for overføring.

en: Selected %s and %s. Total size: %s
nb_NO: Valgt %s og %s. Total størrelse: %s

en: Selected %s and %s. Total size: At least %s
nb_NO: Valgt %s og %s. Total størrelse: Minst %s

en: Selected editor does not exist.
nb_NO: Valgt redigeringsprogram finnes ikke.

en: Selected file already being edited
nb_NO: Den valgte filen redigeres allerede

en: Selected file is already loaded
nb_NO: Valgt fil er allerede lastet

en: Selected file is already opened
nb_NO: Valgt fil er allerede åpen

en: Selected file is still being edited
nb_NO: Valgt fil er fortsatt åpen for redigering

en: Selected filter only works for local files.
nb_NO: Valgte filter fungerer kun på lokale filer.

en: Selected global bookmark and current server use a different server type.
    Use site-specific bookmarks for this server.
nb_NO: Valgt globalt bokmerke og nåværende server bruker en annen servertype.
    Bruk serverspesifikke bokmerker for denne serveren.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
nb_NO: Valgt port brukes normalt av en annen protokoll.

en: Send FTP &keep-alive commands
nb_NO: Send FTP behold-tilkobling kommando

en: Send custom command to the server otherwise not available
nb_NO: Send egendefinert kommando til serveren som ellers ikke er tilgjengelig

en: Sending keep-alive command
nb_NO: Sender Behold-tilkobling kommando

en: Serial number:
nb_NO: Serienummer:

en: Server &Type:
nb_NO: Server&type:

en: Server did not properly shut down TLS connection
nb_NO: Serveren avsluttet ikke TLS-tilkoblingen skikkelig

en: Server does not support resume of files > %d GB.
nb_NO: Serveren støtter ikke å fortsette (resume) filer som er > %d GB.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
nb_NO: Serveren støtter ikke å fortsette (resume) filer som er > %d GB. Avslutter overføringen siden filstørrelsen er lik.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
nb_NO: Serveren støtter ikke å fortsette (resume) filer som er > 2 GB.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
nb_NO: Serveren støtter ikke å fortsette (resume) filer som er > 4 GB.

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
nb_NO: Serveren støtter kanskje ikke å fortsette (resume) filer som er > %d GB. Avslutter overføringen siden filstørrelsen er lik.

en: Server might require an account. Try specifying an account using the Site Manager
nb_NO: Serveren krever kanskje en konto. Prøv å spesifisere en konto ved hjelp av Serveradministrasjon

en: Server returned empty path.
nb_NO: Serveren returnerte en tom filbane.

en: Server sent an additional login prompt. You need to use the interactive login type.
nb_NO: Serveren sendte en ekstra innloggingsforespørsel. Du må benytte den interaktive innloggingstypen.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.
nb_NO: Serveren sendte passiv respons med ikke-rutbar adresse. Passiv modus feilet.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
nb_NO: Server sendte passiv respons med ikke-rutbar adresse. Bruker serveradressen i stedet.

en: Server sent unexpected reply.
nb_NO: Serveren sendte en uventet respons.

en: Server to client MAC:
nb_NO: Server til klient MAC:

en: Server to client cipher:
nb_NO: Server til klient cipher:

en: Server/Local file
nb_NO: Server/lokal fil

en: Session details
nb_NO: Sesjonsdetaljer

en: Set &Priority
nb_NO: Sett &prioritet

en: Set permissions of '%s' to '%s'
nb_NO: Sett rettigheter av f '%s' til '%s'

en: SetSocketBufferSize called without socket
nb_NO: SetSocketBufferSize-kall uten socket

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Show &raw directory listing
nb_NO: Vis &rå mappeliste

en: Show &welcome dialog...
nb_NO: Vis &velkomstboksen...

en: Show both directory trees and continue comparing?
nb_NO: Vis begge mappetre og fortsett sammenligningen?

en: Shows this help dialog
nb_NO: Viser denne hjelpdialogen

en: Shutdown now
nb_NO: Slå av maskinen nå

en: Site &Manager entries
nb_NO: Servere i Server&administrasjon

en: Site Manager
nb_NO: Serveradministrasjon

en: Site Manager - Invalid data
nb_NO: Serveradministrasjon - Ugyldige data

en: Site Manager already open
nb_NO: Serveradministrasjon er allerede åpen

en: Site does not exist.
nb_NO: Serveren eksisterer ikke.

en: Site path has to begin with 0 or 1.
nb_NO: Serverstien må begynne med 0 eller 1.

en: Site path is malformed.
nb_NO: Serverbanen er feilformatert.

en: Site-specific bookmarks
nb_NO: Serverspesifikke bokmerker

en: Site-specific bookmarks require the server to be stored in the Site Manager.
    Add current connection to the site manager?
nb_NO: Serverspesifikke bokmerker krever at serveren lagres i Serveradministrasjon.
    Legg til nåværende tilkobling i Serveradministrasjon?

en: Size
nb_NO: Størrelse

en: Size formatting
nb_NO: Størrelse-formatering

en: Size unknown
nb_NO: Ukjent størrelse

en: Skip file
nb_NO: Hopp over fil

en: Skipping download of %s
nb_NO: Hopper over nedlastingen av %s

en: Skipping upload of %s
nb_NO: Hopper over opplastingen av %s

en: Some files are still being edited or need to be uploaded.
nb_NO: Noen eksterne filer blir fremdeles redigert eller må lastes opp.

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local IP address.
nb_NO: Enkelte feilkonfigurerte servere som er bak en ruter kan svare med sin lokale IP-adresse.

en: Sort directories inline
nb_NO: Sorter mapper sammen med filer

en: Sort order cannot be changed if comparing directories.
nb_NO: Sorteringen kan ikke endres når man sammenligner mapper.

en: Sorting
nb_NO: Sortering

en: Sorting &mode:
nb_NO: Sorterings&modus:

en: Source and path of the drop operation are identical
nb_NO: Kilde og sti for dra-operasjonen er identisk

en: Source and target file may not be the same
nb_NO: Kilde- og målfil kan ikke være den samme

en: Source and target of the drop operation are identical
nb_NO: Kilde og mål for dra-operasjonen er identisk

en: Source file:
nb_NO: Kildefil:

en: Speed Limits
nb_NO: Hastighetsgrenser

en: Speed limits
nb_NO: Fartsgrenser

en: Speed limits are disabled, click to change.
nb_NO: Hastighetsbegrensninger er av, klikk for å endre.

en: Speed limits are enabled, click to change.
nb_NO: Hastighetsbegrensninger er på, klikk for å endre.

en: Start transfer &immediately
nb_NO: Start overføring &umiddelbart

en: Start with opened Site Manager
nb_NO: Start med Serveradministrasjonen åpen

en: Starting download of %s
nb_NO: Starter nedlastingen av %s

en: Starting upload of %s
nb_NO: Starter opplastingen av %s

en: State or province:
nb_NO: Stat eller provins:

en: Stop and remove &all
nb_NO: Stopp og fjern &alle

en: Street:
nb_NO: Gate:

en: Subject of certificate
nb_NO: Emne for sertifikat

en: Successful transfers
nb_NO: Vellykkede overføringer

en: Summary of test results:
nb_NO: Oppsummering av testresultater:

en: Symlinks to files are not affected by this choice, such symlinks are always deleted.
nb_NO: Symbolske lenker til filer påvirkes ikke av dette valget, da slike alltid slettes.

en: Synchronized browsing
nb_NO: Synkronisert filbehandling

en: Synchronized browsing has been disabled.
nb_NO: Synkronisert filbehandling er avslått.

en: Syntax error
nb_NO: Syntaksfeil

en: Syntax error in command line
nb_NO: Syntaksfeil i kommandolinjen

en: T&oolbar
nb_NO: &Verktøylinje

en: TLS/SSL connection established, sending HTTP request
nb_NO: TLS/SSL-tilkobling er opprettet, sender HTTP-forespørsel

en: TLS/SSL connection established, waiting for welcome message...
nb_NO: TLS/SSL-tilkobling etablert, venter på velkomstmelding...

en: TLS/SSL connection established.
nb_NO: TLS/SLL tilkobling etablert.

en: TTL expired
nb_NO: TTL utløpt

en: Target file already exists
nb_NO: Målfilen finnes allerede

en: Target file:
nb_NO: Målfil:

en: Target filename already exists, really continue?
nb_NO: Målfilnavnet filles allerede, fortsette?

en: Test results
nb_NO: Testresultater

en: Testing resume capabilities of server
nb_NO: Tester fortsettelses-/resume-evne for serveren

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
nb_NO: Serveradministrasjonen er åpen i en annen instans av FileZilla 3.
    Vil du fortsette? Eventuelle endringer gjort i Serveradministrasjon vil ikke blilagret.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
nb_NO: Serveradministrasjonen er åpen i en annen instans av FileZilla 3.
    Vennligst lukk den for at dataen skal kunne slettes.

en: The XML document is not well-formed: %s
nb_NO: XML-dokumentet er ikke velformet (well-formed): %s

en: The address you entered was: %s
nb_NO: Adressen du skrev inn var: %s

en: The bookmark could not be added.
nb_NO: Bokmerket kunne ikke føyes til.

en: The bookmarks could not be cleared.
nb_NO: Bokmerkene kunne ikke tømmes.

en: The connection is encrypted. Click icon for details.
nb_NO: Tilkoblingen er kryptert. Klikk ikonet for detaljer.

en: The custom login sequence cannot be empty.
nb_NO: Den egendefinerte innloggings-sekvensen kan ikke være tom.

en: The default editor for text files could not be found.
nb_NO: Standard redigeringsprogram for tekstfiler ble ikke funnet.

en: The default editor for text files is '%s'.
nb_NO: Standard redigeringsprogram for tekstfiler er '%s'.

en: The entered filter name already exists, please choose a different name.
nb_NO: Det aktuelle filternavnet finnes allerede, vennligst velg et annet navn.

en: The extension '%s' does already exist in the list
nb_NO: Filetternavnet '%s' finnes allerede i listen

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
nb_NO: Filen %s finnes allerede.
    Vennligst angi et nytt navn:

en: The file '%s' cannot be opened:
    The associated program (%s) could not be found.
    Please check your filetype associations.
nb_NO: Filen '%s' kunne ikke åpnes:
    Det tilknyttede programmet (%s) ble ikke funnet.
    Vennligst kontroller filtilknytningene.

en: The file '%s' could not be loaded or does not contain a private key.
nb_NO: Filen '%s' kunne ikke lastes eller inneholder ikke en privat nøkkel.

en: The file '%s' could not be loaded.
nb_NO: Filen '%s' kunne ikke lastes.

en: The file '%s' could not be opened:
    No program has been associated on your system with this file type.
nb_NO: Filen '%s' kunne ikke åpnes:
    Ingen program har blitt assosiert med denne filtypen i systemet ditt.

en: The file '%s' could not be opened:
    The associated command failed
nb_NO: Filen '%s' kunne ikke åpnes:
    Den assosierte kommandoen feilet

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    The file is also password protected. Password protected keyfiles are not supported by FileZilla yet.
    Would you like to convert it into a supported, unprotected format?
nb_NO: Filen '%s' er ikke i et format som er støttet av FileZilla.
    Filen er også passordbeskyttet. Passordbeskyttede nøkkelfiler er ikke støttet av FileZilla enda.
    Vil du konvertere filen til et støttet, ubeskyttet format?

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    Would you like to convert it into a supported format?
nb_NO: Filen '%s' er ikke i et format som er støttet av FileZilla.
    Vil du konvertere filen til et støttet format?

en: The file '%s' is password protected. Password protected keyfiles are not supported by FileZilla yet.
    Would you like to convert it into an unprotected file?
nb_NO: Filen '%s' er passordbeskyttet. Passordbeskyttede nøkkelfiler er ikke støttet av FileZilla enda.
    Vil du konvertere filen til et ubeskyttet format?

en: The file selected as default editor does not exist.
nb_NO: Filen valgt som standard redigeringsprogram eksisterer ikke.

en: The file you have selected contains site manager data from a previous version of FileZilla.
    Due to differences in the storage format, only host, port, username and password will be imported.
    Continue with the import?
nb_NO: Filen du har valgt inneholder serverdata fra en eldre versjon av FileZilla.
    På grunn av forskjeller i lagringsformatet, vil kun adresse, port, brukernavn og passord bli importert.
    Fortsette importeringen?

en: The filename column can neither be hidden nor moved.
nb_NO: Filnavnkolonnen kan hverken skjules eller flyttes.

en: The filename column cannot be hidden.
nb_NO: Filnavnkolonnen kan ikke skjules.

en: The following character will be replaced: %s
nb_NO: Følgende tegn blir erstattet: %s

en: The following characters will be replaced: %s
nb_NO: Følgende tegn blir erstattet: %s

en: The following files are currently being edited:
nb_NO: Følgende filer er for øyeblikket åpnet for redigering:

en: The free open source FTP solution
nb_NO: Gratis FTP-løsning bygget på åpen kildekode

en: The global bookmarks could not be saved.
nb_NO: Globale bokmerker kunne ikke lagres.

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
nb_NO: Desto høyere debug-nivå, desto mer informasjon vil vises i meldingsloggen. Visning av debug-informasjon har negativ innvirkning på ytelsen.

en: The limit needs to be between 1 and 2000 MiB
nb_NO: Grensen må være på mellom 1 og 2000 MiB

en: The local directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
nb_NO: Den lokale mappen '%s' finnes ikke under rotmappen for synkronisering (%s).
    Slå av synkronisert filbehandling og fortsette med å bytte lokal mappe?

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
nb_NO: Den laveste tilgjengelige porten må være mindre eller lik den høyeste tilgjengelige porten.

en: The queue will not be saved.
nb_NO: Køen vil ikke bli lagret.

en: The remote directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
nb_NO: Den eksterne mappen '%s' finnes ikke under rotmappen for synkronisering (%s).
    Slå av synkronisert filbehandling og fortsette med å bytte ekstern mappe?

en: The selected categories have been imported.
nb_NO: De valgte kategoriene har blitt importert.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
nb_NO: Den valgte filen inneholder data vi kan importere for følgende kategorier:

en: The selected file is already being edited:
nb_NO: Den valgte filen er allerede åpnet for redigering:

en: The selected file is still opened in some other program, please close it.
nb_NO: Den valgte filen er fremdeles åpnet i et annet program. Vennligst lukk den.

en: The selected file would be executed directly.
    This can be dangerous and damage your system.
    Do you really want to continue?
nb_NO: Den valgte filen vil eksekveres direkte.
    Dette kan være skadelig for systemet ditt.
    Vil du virkelig fortsette?

en: The server could not be added.
nb_NO: Serveren kunne ikke legges til.

en: The server sent an unexpected or unrecognized reply.
nb_NO: Serveren sendte en uventet eller ugjenkjennelig respons.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
nb_NO: Serveren bruker følgende tegnsett for filnavn:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
nb_NO: Serverens sertifikat er ukjent. Vennligst studér sertifikatet nøye for å sjekke at serveren kan stoles på.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
nb_NO: Serverens vertsnøkkel er ulik nøkkelen lagret i mellomlageret. Dette betyr enten at administratoren har endret nøkkelen, eller kanskje at du prøver å koble til en annen datamaskin som gir seg ut for å være den opprinnelige serveren.

en: The server's host key is unknown. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
nb_NO: Serverens vertsnøkkel er ukjent. Du har ingen garanti for at serveren faktisk er den du tror den er.

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
nb_NO: Innstillingene har blitt importert. Du må starte FileZilla på ny for at alle innstillingene skal tre i kraft.

en: The system will soon reboot unless you click Cancel.
nb_NO: Datamaskinen vil snart startes på nytt med mindre du klikker 'Avbryt'.

en: The system will soon shut down unless you click Cancel.
nb_NO: Datamaskinen vil snart slå seg av ned med mindre du klikker 'Avbryt'.

en: The target file already exists.
    Please choose an action.
nb_NO: Filen finnes allerede.
    Vennligst velg en handling.

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
nb_NO: Testen var ikke vellykket. Vil du virkelige lagre innstillingene?

en: Themes
nb_NO: Tema

en: This filter set cannot be removed.
nb_NO: Filtersettet kan ikke fjernes

en: This filter set cannot be renamed.
nb_NO: Du kan ikke gi et nytt navn til dette filtersettet.

en: This means that some router and/or firewall is still interfering with FileZilla.
nb_NO: Dette betyr at en ruter og/eller brannmur fortsatt forhindrer FileZilla.

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
nb_NO: Dette fungerer bare hvis du ikke er bak en ruter. Hvis ikke vil systemet ditt bare rapportere din interne adresse.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
nb_NO: Denne veiviseren vil hjelpe deg å sette opp eventuelle rutere og brannmurer du har og tester konfigurasjonen.

en: Time
nb_NO: Tid

en: Time formatting
nb_NO: Tids-formatering

en: Time&out in seconds:
nb_NO: Tids&avbrudd i sekunder:

en: Timeout
nb_NO: Tidsavbrudd

en: Timezone offsets: Server: %d seconds. Local: %d seconds. Difference: %d seconds.
nb_NO: Tidssone forskjell: Server %d sekunder. Lokal: %d sekunder. Forskjell: %d sekunder.

en: Title:
nb_NO: Tittel

en: To compare directories, both file lists have to be aligned.
nb_NO: For å sammenligne mapper må begge fillistene være innrettet (aligned).

en: To do this, the directory trees need to be both shown or both hidden.
nb_NO: For å gjøre dette må begge mappelistene enten være viste eller skjulte.

en: To support public key authentication, FileZilla needs to know the private keys to use.
nb_NO: For å støtte offentlig nøkkelautentisering, må FileZilla vite hvilke private nøkler som skal brukes.

en: Toggle directory comparison. Right-click to change comparison mode.
    
    Colors:
    Yellow: File only exists on one side
    Green: File is newer than the unmarked file on other side
    Red: File sizes different
nb_NO: Slå mappesammenligning på/av. Høyreklikk for å bytte sammenligningsmodus.
    
    Farger:
    Gul: Filen eksisterer kun på én side
    Grønn: Filen er nyere enn den umerkede filen på andre siden
    Rød: Filstørrelsen er annerledes

en: Toggle synchronized browsing.
    If enabled, navigating the local directory hierarchy will also change the directory on the server accordingly and vice versa.
nb_NO: Synkronisert filbehandling.
    Når dette valget er aktivt, vil bytte av mappe i filutforskeren lokalt også bytte til samme mappe eksternt og omvendt.

en: Toggles processing of the transfer queue
nb_NO: Skrur av og på prosessering av overføringskøen

en: Toggles the display of the local directory tree
nb_NO: Skrur av og på visning av det lokale treet

en: Toggles the display of the message log
nb_NO: Skrur av og på visning av meldingsloggen

en: Toggles the display of the remote directory tree
nb_NO: Skrur av og på visning av servertreet

en: Toggles the display of the transfer queue
nb_NO: Skrur av og på visning av overføringskøen

en: Too long header line
nb_NO: For lang header-linje

en: Too many redirects
nb_NO: For mange videresendinger

en: Trace:
nb_NO: Sporing:

en: Transfer
nb_NO: Overfør

en: Transfer &direction
nb_NO: Overførings&retning

en: Transfer &type
nb_NO: Overførings&modus

en: Transfer Mode
nb_NO: Overføringsmodus

en: Transfer Queue
nb_NO: Overfør køen

en: Transfer Settings
nb_NO: Overføringsinnstillinger

en: Transfer connection interrupted: %s
nb_NO: Tilkoblingsforsøket avbrutt: %s

en: Transferred data got tainted.
nb_NO: Overført data ble ødelagt.

en: Transferring
nb_NO: Overfører

en: Transfers
nb_NO: Overføringer

en: Transfers finished
nb_NO: Overføringer er ferdige

en: Treat files &without extension as ASCII file
nb_NO: Behandle filer &uten filetternavn som ASCII-filer

en: Treat the &following filetypes as ASCII files:
nb_NO: Behandle &følgende filtyper som ASCII-filer:

en: Trust changed Hostkey:
nb_NO: Stol på endret vertsnøkkel:

en: Trust new Hostkey:
nb_NO: Stol på ny vertsnøkkel:

en: Trust the new key and carry on connecting?
nb_NO: Godkjenne ny nøkkel og fortsette tilkoblingen?

en: Trust this certificate and carry on connecting?
nb_NO: Godkjenne dettee sertifikatet og fortsette tilkoblingen?

en: Trust this host and carry on connecting?
nb_NO: Godkjenne verten og fortsette tilkoblingen?

en: Type
nb_NO: Typw

en: Type of FTP Proxy:
nb_NO: FTP Proxy type:

en: Type of generic proxy:
nb_NO: Generell proxytype:

en: U&pload
nb_NO: Last o&pp

en: U&pload limit:
nb_NO: O&pplastingsgrense:

en: U&se filetype associations if available
nb_NO: Bruk filtype &tilordninger hvis tilgjengelig

en: U&se system defaults
nb_NO: Bruk system &standard

en: USER@&HOST
nb_NO: BRUKER@&VERT

en: Unassigned error code %d
nb_NO: Ikke tilordnet feilkode %d

en: Unit:
nb_NO: Enhet:

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Unknown FTP proxy type, cannot generate login sequence.
nb_NO: Ukjent FTP proxy type, kan ikke generere innloggings sekvens

en: Unknown SOCKS protocol version: %d
nb_NO: Ukjent SOCKS protokollversjon: %d

en: Unknown certificate
nb_NO: Ukjent sertifikat

en: Unknown error opening the file. Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
nb_NO: Ukjent feil under åpning av filen. Sjekk at filen er tilgjengelig og er et velformet (well-formed) XML-dokument.

en: Unknown host key
nb_NO: Ukjent vertsnøkkel

en: Unknown protocol version of SOCKS Username/Password Authentication subnegotiation: %d
nb_NO: Ukjent protokollversjon ved SOCKS brukernavn/passord-autentifikasjon delforhandling: %d

en: Unknown root element, the file does not appear to be generated by FileZilla.
nb_NO: Ukjent rotelement, filen ser ikke ut til å ha blitt generert av FileZilla.

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
nb_NO: Med mindre du ikke fikser problemene, vil aktiv modus ikke virke og passiv modus må brukes.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
nb_NO: Med mindre du ikke fikser problemet, vil aktiv modus ikke virke og passiv modus må brukes.

en: Unsupported certificate type
nb_NO: Usupportert sertifikatstype

en: Unsupported redirect
nb_NO: Ikke-støttet videresending

en: Up&load and unedit
nb_NO: &Last opp uten endringer

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: Upload failed
nb_NO: Opplasting feilet

en: Upload limit: %s/s
nb_NO: Opplastingsgrense: %s/s

en: Upload limit: none
nb_NO: Opplastingsgrense: ingen

en: Upload selected directory
nb_NO: Last opp valgte mappe

en: Upload selected files and directories
nb_NO: Last opp valgte filer og mapper

en: Upload this file back to the server?
nb_NO: Last denne filen tilbake til serveren?

en: Upload this file to the server?
nb_NO: Laste opp denne filen til serveren?

en: Uploading
nb_NO: Laster opp

en: Uploading and pending removal
nb_NO: Fjern opplastinger og ventende handlinger

en: Uploading and unediting
nb_NO: Laster opp uten endringer

en: Use &custom charset
nb_NO: Bruk egendefinert tegnsett

en: Use &custom editor:
nb_NO: Bruk &egendefinert redigeringsprogram:

en: Use &default editor for text files
nb_NO: Bruk &standard redigeringsprogram for tekstfiler

en: Use &synchronized browsing
nb_NO: Bruk &synkronisert filbehandling

en: Use UTF-8 if the server supports it, else use local charset.
nb_NO: Bruker UTF-8 hvis serveren støtter det, ellers benyttes lokalt tegnsett.

en: Use default action
nb_NO: Bruk standard handling

en: Use plain FTP
nb_NO: Bruk vanlig FTP

en: Use server currently connected to
nb_NO: Bruk serveren som er tilkoblet nå

en: Use server from site manager
nb_NO: Bruk server fra Serveradministrasjonen

en: Use system &defaults
nb_NO: Bruk system stan&dard

en: Use the following IP address:
nb_NO: Bruk følgende IP-adresse:

en: Use the following port range:
nb_NO: Bruk følgende porter:

en: Use the server's external IP address instead
nb_NO: Bruk serverens eksterne IP-adresse i stedet

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
nb_NO: Bruk denne hvis du er bak en ruter og har en statisk ekstern IP-adresse.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
nb_NO: Benytt denne hvis du har en dynamisk IP-adresse. FileZilla vil kontakte den ovenforstående serveren for hver sesjon så snart du bruker aktiv modus for første gang. Kun versjonsnummer av FileZilla du bruker blir sendt til serveren.

en: User:
nb_NO: Brukernavn:

en: Username cannot be a series of spaces
nb_NO: Brukernavn kan ikke være en serie av mellomrom

en: Using proxy %s
nb_NO: Bruker proxy %s

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
nb_NO: Å bruke feil tegnsett kan resultere i feil visning av filnavn .

en: Valid from:
nb_NO: Gyldig fra:

en: Valid to:
nb_NO: Gyldig til:

en: Verbose log messages from wxWidgets
nb_NO: Logg meldinger fra wxWidgets fortløpende

en: Verifying certificate...
nb_NO: Verifiserer sertifikat...

en: Version:
nb_NO: Versjon:

en: Very high
nb_NO: Veldig høy

en: View hidden option set, but unsupported by server
nb_NO: Vis skjulte filer er slått på, men er ikke støttet av serveren

en: View/Edit
nb_NO: Vis/Rediger

en: Visible columns
nb_NO: Synlige kolonner

en: W&rite
nb_NO: &Skriv

en: Waiting
nb_NO: Venter

en: Waiting for browsing connection
nb_NO: Venter på filutforskertilkobling

en: Waiting for password
nb_NO: Venter på passord

en: Waiting for transfer to be cancelled
nb_NO: Venter på at overføringen skal bli avbrutt

en: Waiting to retry...
nb_NO: Venter til neste forsøk...

en: Warning!
    
    A bug in Windows causes problems with FileZilla
    
    The bug occurs if you have
    - Windows Server 2003 or XP 64
    - Windows Firewall enabled
    - Application Layer Gateway service enabled
    See http://support.microsoft.com/kb/931130 for background information.
    
    Unless you either disable Windows Firewall or the Application Layer Gateway service,
    FileZilla will timeout on big transfers.
nb_NO: Advarsel!
    
    En feil i Windows forårsaker problemer med FileZilla
    
    Feilen opptrer hvis du har
    - Windows Server 2003 eller XP 64
    - Windows Brannmur slått på
    - Application Layer Gateway service slått på
    Se http://support.microsoft.com/kb/931130 for bakgrunnsinformasjon.
    
    Med mindre du deaktiverer Windows Brannmur eller Application Layer Gateway service,
    vil FileZilla oppleve tidsavbrudd på store overføringer.

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
nb_NO: Advarsel, ignorerer datatilkobling fra feil IP.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
nb_NO: Advarsel, bruk nightly builds på eget ansvar.
    Ingen brukerstøtte blir gitt på nightly builds.
    Nighly builds er ikke garantert å virke som forventet og kan potensielt ødelegge systemet ditt.
    
    Vil du virkelig sjekke etter nightly builds?

en: Warning: Potential security breach!
nb_NO: Advarsel: Potensielt sikkerhetsbrudd!

en: Welcome to FileZilla
nb_NO: Velkommen til FileZilla

en: What's new
nb_NO: Hva som er nytt

en: What's new:
nb_NO: Hva som er nytt:

en: When enabled, characters that are not supported by the local operating system in filenames are replaced if downloading such a file.
nb_NO: Når dette valget er aktivt vil tegn i filnavn som ikke støttes av det lokale filsystemet bli erstattet ved nedlastning av slike filer.

en: Wr&ite
nb_NO: S&kriv

en: Wrong external IP address
nb_NO: Ugyldig ekstern IP-adresse:

en: Wrong line endings
nb_NO: Feil linjeendelser

en: Yes
nb_NO: Ja

en: You can always open this dialog again through the help menu.
nb_NO: Du kan alltids finne igjen denne dialogboksen via hjelpemenyen.

en: You can leave the port field empty to use the default port.
nb_NO: Du kan la port-feltet stå tomt for å bruke standardporten.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
nb_NO: Du kan bruke en x i enhver posisjon for å bevare rettighetene de orginale filene har.

en: You cannot import settings from FileZilla's own settings directory.
nb_NO: Du kan ikke importere innstillinger fra FileZillas egen katalog for innstillinger.

en: You cannot replace an invalid character with another invalid character. Please enter a character that is allowed in filenames.
nb_NO: Du kan ikke erstatte et ugyldig tegn med et annen ugyldig tegn. Vennligst skriv inn et tegn som er tillatt brukt i filnavn.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
nb_NO: Du skrev ikke inn et nytt filnavn. Vil du overskrive filen?

en: You have selected at least one symbolic link.
nb_NO: Du har valgt minst én symbolsk lenke.

en: You have selected more than 10 files for editing, do you really want to continue?
nb_NO: Du har valgt å åpne mer enn ti filer for redigering samtidig, vil du virkelig fortsette?

en: You have selected more than 10 files or directories to open, do you really want to continue?
nb_NO: Du har valgt å åpne mer enn ti filer eller mapper samtidig, vil du virkelig fortsette?

en: You have to enter a hostname.
nb_NO: Du må skrive inn et vertsnavn.

en: You have to enter a local directory.
nb_NO: Du må angi en lokal mappe.

en: You have to enter a valid IP address.
nb_NO: Du må angi en gyldig IP-adresse.

en: You have to enter a writable local directory.
nb_NO: Du må angi en skrivbar lokal mappe.

en: You have to enter an account name
nb_NO: Du må skrive inn et kontonavn

en: You have to specify a user name
nb_NO: Du må skrive inn et brukernavn

en: You likely have a router or firewall which erroneously modified the transferred data.
nb_NO: Det virker som om du har en ruter eller brannmur som feilaktig modifiserer overført data.

en: You need to enter a name for the bookmark.
nb_NO: Du må angi et navn for bokmerket.

en: You need to enter a name for the log file.
nb_NO: Du må angi et navn på loggfilen.

en: You need to enter a properly quoted command.
nb_NO: Du må angi en korrekt sitert kommando.

en: You need to enter a proxy host.
nb_NO: Du må angi en proxy vert.

en: You need to enter a proxy port in the range from 1 to 65535
nb_NO: Du må angi en proxy port mellom 1 og 65535.

en: You need to enter at least one path, empty bookmarks are not supported.
nb_NO: Du må skrive inn minst én bane, tomme bokmerker støttes ikke.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this bookmark.
nb_NO: Du må skrive inn både en lokal og ekstern bane for å kunne slå på synkronisert filbehandling for dette bokmerket.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this site.
nb_NO: Du må skrive inn både en lokal og ekstern bane for å kunne slå på synkronisert filbehandling for denne serveren.

en: You need to specify a local file.
nb_NO: Du må angi en lokal fil

en: You need to specify a remote file.
nb_NO: Du må angi en ekstern fil.

en: You need to specify a remote path.
nb_NO: Du må angi ekstern sti.

en: You need to specify a server.
nb_NO: Du må angi en server.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
nb_NO: Du bør ikke ha problemer med å koble til andre servere og filoverføring burde fungere.

en: after
nb_NO: etter

en: before
nb_NO: før

en: begins with
nb_NO: begynner med

en: contains
nb_NO: inneholder

en: does not contain
nb_NO: inneholder ikke

en: does not equal
nb_NO: er ikke lik

en: ends with
nb_NO: slutter på

en: equals
nb_NO: er lik

en: file
nb_NO: fil

en: fzputtygen could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
nb_NO: fzputtygen kunne ikke startes.
    Vennligst sør for at filen finnes i samme mappe som den kjørbare filen til FileZilla.

en: fzsftp could not be started
nb_NO: fzsftp kunne ikke startes

en: gnutls_certificate_get_peers returned no certificates
nb_NO: gnutls_certificate_get_peers returnerte ingen sertifikater

en: greater than
nb_NO: større enn

en: group executable
nb_NO: kjørbar fil for gruppen

en: group readable
nb_NO: gruppe, lesbar

en: group writeable
nb_NO: gruppe skrivbar

en: is equal to
nb_NO: er lik

en: is set
nb_NO: er satt

en: is unset
nb_NO: er ikke satt

en: less than
nb_NO: mindre enn

en: matches regex
nb_NO: følger regex

en: owner executable
nb_NO: kjørbar fil for eieren

en: owner readable
nb_NO: eier, lesbar

en: owner writeable
nb_NO: eier, skrivbar

en: unknown
nb_NO: ukjent

en: world executable
nb_NO: kjørbar fil for alle

en: world readable
nb_NO: verden, lesbar

en: world writeable
nb_NO: verden, skrivbar
